ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA

rugsėjo 10th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje

 Savižudybė yra viena iš 20 pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje.  Kiekvienas prarastas gyvenimas reiškia kažkieno parnerį, vaiką, tėvą, draugą ar kolegą. Kiekviena savižudybė paliečia maždaug 135 aplinkinius, kurie išgyvena stiprų sielvartą, kaltės jausmą ar kitaip paveikiami artimojo netekties.

            Rugsėjo 10 dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkiršti tam kelią. remiantis Tarptautinės savižudybių prevencijos asociacijos duomenimis, kas 40 sekundžių įvyksta savižudybė. Tai reiškia, kad kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmonių, kurie gali siųsti signalus ir tiesiogiai arba netiesiogiai ieškoti pagalbos. Dažnas tiesiog bijo pamatyti šiuos signalus ir tiesiogiai arba ieškoti pagalbos. dažnas tiesiog bijo pamatyti šiuos signalus dėl nežinojimo kaip padėti ir kur nukreipti, todėl kviečiame naudotis esamu pagalbos resursu www.tuesi.lt, skirtu asmenims, esantiems savižudybės krizėje arba jų artimiems ir specialistams. Svetainėje www.tuesi.lt gali rasti naudingą informaciją apie pagalbos galimybes Lietuvoje.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.