ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

KELMĖJE PARENGTI PIRMIEJI SAVANORIAI

balandžio 4th, 2019 | Posted by Lina Balčiūnienė in Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje

Balandžio 2-3 dienomis Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure  vyko seminaras „SAVIPAGALBOS GRUPIŲ ORGANIZAVIMAS BENDRUOMENĖJE”, seminarą vedė psichologė Valija Šap. Mokymų metu parruošti savitarpio pagalbos grupių moderatoriai.

            Artimojo netektis – beveik visuomet itin skaudi patirtis. Mirtis dėl sa­vižudybės gali būti vienu iš gedėjimą komplikuojančių veiksnių, ypač jei mirtis buvo žiauri, artimasis matė savižudybės veiksmą, rado kūną, buvo priklausomas nuo nusižudžiusiojo ar buvo kitų gedėjimą poten­cialiai sunkinti galinčių veiksniu, todėl artimojo savižudybė gali tapti svarbiu paties artimojo savižudybės rizikos veiksniu. Netekusiems savo šeimos narių dėl savižudybės gali būti būdinga kelis kartus didesnė savižudybės rizika. Tai yra dar vienas svarbus argumentas, kodėl svarbu pasiūlyti tinkamą pagalbą nusižudžiusiųjų artimiesiems. Susidūrus su sunkumais ar iššūkiais galima pasijusti vienišu, bejėgiu, išsekusiu, atstumtu, nesuprastu. Tada ypatingai reikia kitų žmonių palaikymo: supratimo, atliepimo, galimybės apie tai saugiai kalbėti.

Savipagalbos idėja grindžiama teiginiu, kad visi žmonės turi vidinių išteklių, kuriuos galima sužadinti ir sutelkti, kai iškyla rimta problema.  Savipagalba – tai gebėjimas rasti savyje ir panaudoti šiuos išteklius, bei laipsniškai keisti savo gyvenimą. Užsiimdami savipagalba žmonės stengiasi pasinaudoti tuo, ką išgyvena, išdrįsta pasakyti akis į akį, susidurti su savo pačių skausmu ir naujai suvokia atsakomybę už savo jausmus. Tokio proceso metu susigrąžina savąjį „aš“ ir pradeda naudotis vidiniais ištekliais.

Visuomenės sveikatos biuro informacija

20190402_090934 20190402_105601 20190402_10560520190402_090920

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.