ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

ATSPARI BENDRUOMENĖ – VISUOMENĖS SVEIKATOS IR DARNAUS VYSTYMOSI PAGRINDAS

gruodžio 1st, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija

Kelmės bendruomenės sveikatos taryba, jau  dvidešimt metų dirbdama labai reikalingą darbą, kuria savo krašto gyventojų sveikatinimo tradicijas bei džiaugiasi aktyvia bendruomene, kuriai reikalingos profesionalios, mokslu pagrįstos žinios apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą.

Lapkričio 30 d. Kelmėje surengta  mokslinė praktinė konferencija „Atspari bendruomenė – visuomenės sveikatos ir darnaus vystymosi pagrindas“. Kelmės kultūros centre vykusi konferencija sulaukė didelio susidomėjimo ir daug klausytojų ne tik  iš Kelmės ir viso rajono, bet ir iš  Kupiškio, Panevėžio, Raseinių, Šiaulių miesto ir rajono.

Konferencijai pirmininkavo Ingrida Zurlytė, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje ir Erikas Mačiūnas, Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės gydytojas epidemiologas.

Įžanginį žodį tarė ir konferencijos dalyvius sveikino  Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė, kalbėjo 2012-2016 m. kadencijos Seimo narė Alma Monkauskaitė. Meras Vaclovas Andrulis  įteikė padėkos raštus Ingridai Zurlytei, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovei Lietuvoje, Almai Monkauskaitei, 2012-2016 metų kadencijos LR seimo  narei, Audronei Palubinskienei, Kelmės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei, Eurikai Drungilienei, Minupių kaimo bendruomenės pirmininkei.

Pranešimą „Bendruomenės sveikatos taryba gyventojų sveikatinimo procese“ skaitė Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė. Arūnas Jankauskis, Šiaulių vyskupijos jaunimo centro vadovas skaitė pranešimą „Tarp bendruomenės ir individualumo“.  „Maisto alergenai – kaip juos atpažinti?“ – su tokia tema klausytojus supažindino doc. dr. Jūratė Staikūnienė, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos prezidentė. Apie maisto papildų vartojimo paplitimą kalbėjo doc. dr. Edita Gavelienė, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja dietologė. Doc. dr. Jūra Vladas Vaitkevičius, Šiaulių  miesto Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkas, Savivaldybių bendruomenės sveikatos tarybų asociacijos prezidentas susirinkusiųjų dėmesiui pateikė pranešimą „Ar fizinis aktyvumas sveikatos kultūros ašis?“. Apie Lietuvos ir Ukrainos psichikos sveikatos specialistų patirtį ir bendradarbiavimą pasakojo Martynas Marcinkevičius, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius. Pasibaigus pranešimams surengta mokslinė diskusija.

Kelmės visuomenės sveikatos biuro informacija

DSC00812 DSC00836 DSC00841 DSC00861 DSC00864 DSC00890 DSC00900 DSC00902 DSC00911

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *