ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

MOKYMAI APIE MOTYVACINIO INTERVIU NAUDOJIMĄ DIRBANT SU PRIKLAUSOMAIS NUO PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ ASMENIMIS

spalio 12th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija

Kelmės visuomenės sveikatos biure vyko mokymai apie motyvacinio interviu naudojimą dirbant su priklausomais nuo psichoaktyvių medžiagų asmenimis. Mokymuose dalyvavo sveikatos priežiūros specialistai ir socialiniai darbuotojai. Mokymų programos turinį parengė Vilniaus Priklausomybės ligų centro  direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė. Mokymus vedė programos autorė bei socialinės darbuotojos Dinata Ona Čepulionytė ir Eglė Lydekaitė.

Alkoholio vartojimas ir jo padariniai kelia didžiulį rūpestį. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis 2016 m. dėl alkoholio vartojimo mirė 670 žmonių. Analizuojant  2010–2016 m. vyresnių kaip 15 m. Lietuvos gyventojų sergamumą alkoholio vartojimo lemtomis ligomis, stebime, kad nuo 2012 m. naujai susirgusiųjų skaičius padidėjo 5 kartus. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2016 m. kas septintą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Užregistruoti 445 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, juose žuvo 76 žmonės ir buvo sužeisti 726 žmonės. 2016 m., palyginti su 2015 m., neblaivių asmenų sukeltų kelių eismo įvykių padaugėjo 0,7 proc. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2016 m. pabaigoje savivaldybių vaiko teisių apsaugos tarnybų socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje buvo 4,1 tūkst. girtaujančių šeimų.

Pastaraisiais metais ypač išryškėjo socialinės rizikos šeimų socialinės atskirties problematika. Socialinės rizikos šeimos yra veikiamos įvairių rizikų: skurdo, nedarbo, ribotų  socialinių įgūdžių, priklausomybių. Šioms šeimoms socialinę priežiūrą teikia socialiniai darbuotojai, kurie patys dažnai patiria stresą, riziką darbe.  Todėl spalio 9 d. organizuotų mokymų metu buvo  siekiama  specialistams suteikti teorinių ir praktinių žinių bei įgūdžių apie motyvacinio interviu naudojimą dirbant su priklausomais nuo psichoaktyvių medžiagų asmenimis, diskutuota apie  pagalbos organizavimo principus, buvo atliekamos ir pristatomos praktinės užduotys. Pristatyta kitų šalių socialinio darbuotojo darbo su šeima patirtis, bendruomenių galimybės įsitraukti į pagalbos probleminei šeimai veiklą.

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *