ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

STOVYKLOJE ŠYPSENĖLĖ-10

liepos 25th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija

Vasara, tai laikas kuomet vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Dešimtą kartą klubo ,,Parama” komanda vaikus pakvietė į vasaros ir poilsio stovyklą „Šypsenėlė-10”. Stovyklos vadovai   siekia, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo.

Aplinkos pakeitimas vaikams yra naudingas. Jie tampa smalsesni, guvesni ir aktyvesni. Naujoje aplinkoje vaikai itin koncentruoja dėmesį į aplinką, atranda naujus dalykus.  Stovyklos  metu edukacija vyksta neformalioje aplinkoje, pasitelkiant žaidimus, eksperimentus bei patyrimus, vaikai greitai, lengvai ir smagiai įsisavina naują informaciją, todėl kasmet stovykloje lankosi Kelmės visuomenės sveikatos specialistai, skleidžia sveikos gyvensenos idėjas, moko stovyklautojus saugiai elgtis, o atsitikus nelaimei suteikti pagalbą tiek sau, tiek draugui. Vyksta viktorinos, protų mūšiai, edukaciniai žaidimai.

Šiais metais, stovyklautojų pageidavimu, vyko teorinis praktinis užsiėmimas ,,Sveikatai palanki mityba“. Užsiėmimo metu stovyklautojai turėjo galimybę išgirsti daug vertingos informacijos ne tik  apie sveiką  mitybą, valgymo rėžimą ir kultūrą, bet turėjo progą ir galimybę patys kalbėti apie vaisius daržoves, kitus sveikatai palankius produktus, jų naudą vaiko sveikatai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pilnavertė ir subalansuota mityba, lemia 80 proc. savijautos, 20 proc. – fizinis aktyvumas. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus  augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo  harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Mitybos ir fizinio aktyvumo balansas ir suderinimas padės jaustis gerai, žvaliai, darbingai ir fiziškai stipriai.

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.