ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Konferencija apie psichikos sveikatą

spalio 31st, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija

 

         konf.1 Jau 17 metų Kelmės bendruomenės sveikatos taryba kartu su partneriais organizuoja mokslines praktines konferencijas, kuriose dalyvauja ne tik konferencijos partneriai, bet ir sveikatos apsaugos ministerijos vadovai. Šiemet konferencija buvo skirta psichikos sveikatai ir pavadinta ,,Psichikos sveikata Lietuvoje: mokslo ir praktikos paradigmos“.
        Sekmadienio rytą pasklido liūdna žinia – Lietuva, sveikatos apsaugos bendruomenė neteko ministro Juro Požėlos, jo atminimas konferencijos dalyvių buvo pagerbtas tylos minute. Diana Tiškovaitė, asociacijos Muzikos galia solistė, atliko du kūrinius – F. Šuberto ,,Ave maria“ bei C. Franko ,,Valdove amžinas“.
kof. direkVisuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė pristatė garbingus svečius: Viliją Blinkevičiūtę, Europos Parlamento narę, Vaclovą Andrulį, Kelmės rajono savivaldybės merą, Almą Monkauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto narę, Oną Davidonienę, Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorę, Romualdą Sabaliauską, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorių. Sveikinimo žodį tarė Vilija Blinkevičiūtė, Vaclovas Andrulis, Alma Monkauskaitė. Konferencijai pirmininkavo docentas daktaras Jūra Vladas Vaitkevičius, Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkas, ir Ona Davidonienė, Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė.
Apie Kelmės rajono gyventojų psichikos sveikatos problemas ir sprendimo būdus pranešimą perskaitė Lina Balčiūnienė, Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė. ,,Psichikos sveikatos sutrikimų rizikos veiksniai yra nedarbas, migracija, socialinis ir ekonominis nestabilumas, vienatvė, politinis nestabilumas, priklausomybės“, – teigė pranešėja. L. Balčiūnienei antrino O. Davidonienė, savo pranešimą pavadinusi ,,Nuo ko prasideda psichikos sveikata?“ Apie XIX a. pabaigos –XX a. vidurio motinos pedagogiką ir psichologiją kalbėjo Almina Blažienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė. Konferencijos pirmininkas J. V. Vaitkevičius įtraukė gausią auditoriją į pokalbį apie mūsų vaikus, paauglius (,,Paaugliai ir mes XXI amžiaus kontekste“). Apie vaikų sveikatą ir pagalbos galimybes ankstyvame amžiuje kalbėjo prof. dr. Sigita Lesinskienė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos dėstytoja. ,,Norėtųsi, kad mūsų krašto vaikai augtų sveiki, stiprūs, laimingi ir užaugtų brandūs, geranoriški ir kūrybingi žmonės. Žmogaus sveikatai labai svarbi tinkama, darni gyvenimo pradžia. Kuo anksčiau atsiranda somatinių, psichologinių, socialinių, dvasinių pažeidimų, tuo rimčiau reikia galvoti apie galimas pasekmes ir kuo greičiau ieškoti būdų visapusiškai padėti – tai ir sutrikimų prevencija, ir ankstyvoji intervencija. Svarbu matyti vaiką ir jį supančią aplinką, apimant tiek rizikos, tiek ir apsauginius faktorius“,- teigė profesorė. Apie vaikų emocinius sunkumus, kaip juos atpažinti ir  padėti vaikui, pranešimą parengė ir pristatė prof. dr.  Nida Žemaitienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ir jaunimo sveikatos laboratorijos vedėja. Iš Užvenčio kilęs prof. dr.  Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos tyrimų instituto vadovas, aktualizavo kvaišalų problemą (pranešimas ,,Naujas/senas, bet kvaišalas“). Slaugytojų profesinį perdegimą prognozuojančius veiksnius pristatė ir perdegimo problemos sprendimo galimybes nurodė Arūnas Žiedelis, Higienos instituto Tyrimų skyriaus vyr. specialistas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantas . Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika  pateikė įžvalgų tema ,,Integruota psichikos sveikatos priežiūra. Kokia ji šiandien? Ligonių kasos požiūris“. Konferencijos apibendrinime nuskambėjo Almos Monkauskaitės, Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės, padėka konferencijų sveikatos temomis Kelmėje rengėjams ir dalyviams. Romualdas Sabaliauskas  iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro džiaugėsi, kad tęsiama graži iniciatyva, kad Biuras pajėgus koordinuoti visuomenės sveikatos priežiūrą rajone.

kon.maz.  kon.blink.  konf. Meras  konf. 4  konf.5  konf.3  konf.6  konf.verg.

 

Kelmės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.