ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

DAR KARTĄ APIE MOKSLEIVIŲ PROFILAKTINĮ SVEIKATOS PATIKRINIMĄ BEI PROFILAKTINIO SVEIKATOS PATIKRINIMO PAŽYMAS

rugsėjo 8th, 2011 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė


Dar kartą primename, kad  iki rugsėjo 15 dienos bendrojo lavinimo moksleiviai privalo profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Dėl vaiko sveikatos patikrinimo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka.  Už rekomendacijų, kurias nurodo Vaiko sveikatos pažymėjimą išrašantis šeimos gydytojas, laikymąsi atsako pats vaikas, jo tėvai ar globėjai, o mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas padeda užtikrinti šių rekomendacijų įgyvendinimą švietimo įstaigoje. Neturėdami informacijos apie vaiko sveikatą, mokyklų medikai negalės užtikrinti, kad ugdymo procese nebus pakenkta jo sveikatai.

Sulaukiame  nemažai skambučių  dėl moksleivių profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymų. Kuriai ugdymo įstaigai pateikti orginalą, o kuriai kopiją? Sveikatos apsaugos ministro įsakymas (Žin. 2011, Nr. 103-4858) įpareigoja moksleivius tik bendrojo lavinimo mokyklai iki rugsėjo 15 d. pateikti pažymas apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus. Mokiniai iki 18 metų,  kurie mokosi pagal pirminio profesinio mokymo programą bei ikimokyklinukai  taip pat turi pasitikrinti sveikatą.

Sveikatos apsaugos ministro įsakyme prievolė pateikti pažymas apie moksleivių profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus ne bendrojo lavinimo mokyklom, o kitoms moksleivių neformaliojo ugdymo įstaigoms (meno mokykla, sporto mokykla ir pan.) nenumatyta. Tačiau toks reikalavimas gali būti įrašytas atskirų neformaliojo ugdymo įstaigų nuostatuose. Todėl tėvams pravartu pasidaryti pažymos, apie moksleivio sveikatą, kopijas ir jas pateikti toms įstaigoms, kurios reikalauja.

Moksleiviams, kuriems sukako 18 metų primename, kad jie  turi apsilankyti teritorinėje ligonių kasoje adresu: Dariaus ir Girėno g. 2 Kelmėje, dėl galiojančio sveikatos draudimo. Su savimi būtina turėti moksleivio pažymėjimą.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.