ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

PROJEKTO „RŪPINKIS SAVIMI“ NUGALĖTOJAI PAKVIESTI Į LOKĖS PĖDĄ

birželio 23rd, 2011 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės mėnesį pakvietė švietimo ir ugdymo įstaigas dalyvauti projekte ,,Rūpinkis savimi“.

Projekto „Rūpinkis savimi“ tikslas – vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir gerinimas ugdymo įstaigose įtraukiant į sveikatinimo veiklas visą mokyklos bendruomenę.

Atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinio psichikos sveikatos centro rekomendacijas parengtas  projektas, kad Visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose galėtų sėkmingiau įgyvendinti sveikatinimo programas; ne tik gebėtų atpažinti tam tikrus mokinio sveikatos sutrikimus, bet ir sudarytų sąlygas mokiniams pažinti savo fizines ir psichines galias, kurti mikroklimatą, ugdyti konfliktų sprendimo įgūdžius, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, organizuoti sveikatinimo renginius.

Projekte dalyvavo 7 rajono ugdymo įstaigos:  ,,Kražantės“, Elvyravos, Gailių, Šaltenių pagrindinės mokyklos, Pakražančio ir Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos bei Vijurkų vaikų glogos namai.

Biuro sveikatos priežiūros specialistai savo ugdymo įstaigose subūrė iniciatyvines grupes (3 specialistų ir 10 mokinių) ir vykdė įvairias sveikatinimo veiklas. Buvo išskirtos pagrindinės problemų sritys, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio ugdymo įstaigose: higiena (plaukų, odos, burnos, avalynės ir rūbų priežiūra; soliariumų žala); fizinis aktyvumas (mankšta, energijos sukaupimas ir sunaudojimas, fizinės būklės gerinimas); žalingi įpročiai (rūkymo žala savo sveikatai, aplinkiniams ir aplinkai, alkoholio vartojimo problemos ir žala, psichiką veikiančių medžiagų žala, kompiuterinių žaidimų, mobiliųjų telefonų įtaka ir poveikis sveikatai); mityba (mitybos įpročiai ir sutrikimai, energetiniai gėrimai, vandens ir skysčių svarba organizmui); psichinė sveikata (streso valdymas, baimės įveikimas, patyčios, miego sutrikimai, pagalbos ieškojimas sprendžiant psichologines problemas).

Iniciatyvinės grupės dirbo pagal metodinę medžiagą – stendo nuorodas, planavo ir vykdė sveikatinimo veiklas, į projekto vykdymą įtraukė visą mokyklos bendruomenę.

Projekte dalyvavusios  ugdymo įstaigų iniciatyvinės grupės  parengė ir pateikė projekto vykdymo ataskaitas Kelmės visuomenės sveikatos biurui. Geriausia iniciatyvinė grupe pripažinta Kelmės rajono Gailių pagrindinės mokyklos iniciatyvinė grupė,   kuri   laimėjo pakvietimą į nuotykių parką „Lokės pėda“.

 

Lina Balčiūnienė

Kelmės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.