ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Sveikata šaukšte“

vasario 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose

Sveika mityba, sveikatos pagrindas. Šiuo metu žmonės dažniau renkasi nekokybišką, pigesnį maistą. Tai biologiškai mažai vertingas, greit paruošiamas maistas, kuris daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatai. Tinkama mityba aprūpina žmogaus organizmą energija ir organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Maistas turi būti kokybiškas, šviežias, įvairus. Mes turim atidžiai rinktis maisto produktus, skaityti kas parašyta ant pakuočių, dėl pridedamų maisto priedų.
Šio renginio metu su mokiniais kalbėta apie maisto priedus E. Kaip maisto priedai neigiamai veikia mūsų sveikatą. Taip pat apie sveiką mitybą, sveikos mitybos taisykles ir principus. Mokiniai atliko užduotis. Sudarinėjo valgiaraščius, pagal sveikos mitybos piramidę. Ką jie valgo pusryčiams, pietums, ir vakarienei. Kūrė „Sveikos mitybos deklaraciją“, kiekvienas sakinys prasidėjo mokyklos „Kražantė“ pirma raide.
Kasdien darysim taip
Ryžius valgysim skaniai
Apelsinus mėgstame labai
Žirniai, kruopos sveikas maistas
Avižiniai dribsniai dings lyg žaibas
Naujas maistas vėl skanus
Taukų vartosime mažiau
Ėrieną valgysim skaniau

Kad mokiniai turėtų daugiau žinių apie sveiką mitybą, kiekvienai klasei padovanota  knygutė „ 10 patarimų kaip sveikai maitintis“, kad  kiekvienas vaikas šaukšte rastų tik sveikatą.

Kražantės progimnazijos sveikatos priežiūros specialist D. Janušauskienė

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.