ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

TARPTRAUTINĖ JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI DIENA TYTUVĖNUOSE

gegužės 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena

Sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas, kuris stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, išsaugoti ar net gerinti savo sveikatą. O fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys!  Nors organizmo reakcija  į fizinį krūvį priklauso nuo fizinio aktyvumo rūšies, formos, dažnumo, intensyvumo, trukmės ir poilsio intervalų, bendrai galima teigti, kad jo bendras poveikis vaikų ir suaugusių organizmui yra labai teigiamas.

Nuo 2002 m. kasmet gegužės 10-ąją, minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos tikslas – propaguoti fizinįaktyvumą. Fizinis aktyvumas  padeda palaikyti tinkamą aerobinę ištvermę, gerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, didinti kvėpavimo sistemos aktyvumą, atsikratyti kelių papildomų kilogramų antsvorio, treniruoti judesių koordinaciją bei pusiausvyrą, mažinti padidėjusį kraujo spaudimą. Šiaurietiškas ėjimas yra geras ir tuo, kad dalyvaujant grupiniuose užsiėmimuose gerėja  žmonių tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas, mažėja vienišumo  jausmas, gerėja  nuotaika, stiprėja žmonių socialiniai ryšiai. Keisti gyvenimo būdą niekada nevėlu, kinų išmintis sako: niekada nelauk, kol turėsi laiko.
Yra daugybė įvairiausių fizinio aktyvumo formų:  kasdieninė mankšta, pasivaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, gimnastika, stalo tenisas, tinklinis, žygis, tačiau fizinė veikla turi būti priimtina pačiam žmogui. Mokslininkai rekomenduoja suaugusiems kiekvieną dieną bent  30 minučių ar daugiau saikingo intensyvumo fizinės veiklos, o vaikams ir jaunimui sportuoti  būtina ne mažiau 60 minučių per dieną.
 Jau ketvirti metai Kelmės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas  nuosaikiai didinti bendrą rajono gyventojų  fizinį aktyvumą organizuoja  Šiaurietiško ėjimo užsiėmimus rajono gyventojams.
Gegužės 12 d. Tytuvėnų gimnazijoje vyko šiaurietiško ėjimo mokymai. Labai džiugu, kad renginyje dalyvavo ne tik gimnazistai, bet ir mokytojai. Šiaurietiško vaikščiojimo instruktorius mokė ėjimo technikos bei pravedė raumenų tempimo mankštą. Gerą nuotaiką palaikė gimnazistų aktyvumas, susidomėjimas šiaurietišku vaikščiojimu ir geras oras.

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.