ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

,,AIDS: geriau žinoti“

gruodžio 6th, 2013 | Posted by VSB in Aktuali informacija

Gruodžio pirmoji – pasaulinė AIDS diena. Įvairiais renginiais, aktualios informacijos apie ŽIV infekciją sklaida kasmet siekiama sustiprinti visuomenės budrumą ir padidinti gyventojų informuotumą apie ŽIV ir AIDS.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis  Lietuvoje iš viso diagnozuotas 2221 ŽIV infekuotas asmuo, iš kurių 417– moterys, 1804 – vyrai. ŽIV infekcija patvirtinta trims vaikams. Dauguma u žsikrėtusiųjų yra 25-29 metų amžiaus asmenys. Per visą ŽIV infekcijos registravimo laikotarpį (1988-2012) Lietuvoje  334 ŽIV infekuoti asmenys susirgo AIDS, iš jų trečdalis jau mirė. Kelmės rajone, iki 2013 m. gruodžio 1 d., ŽIV diagnozuota 2 asmenims. Daugiau kaip pusė (55,3 proc.) ŽIV pacientų Lietuvoje ŽIV užsikrėtė per narkotikų vartojimą.

Iki šiol dar nėra sukurta vaistų, kurie galėtų išgydyti ŽIV infekciją, tačiau yra vaistai, kurie labai veiksmingai kontroliuoja ŽIV ligos progresavimą. Tokie vaistai ir gydymas jais, vadinami antiretrovirusine terapija, kuri Lietuvoje yra prieinama visiems pacientams bei   kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Valstybinės ligonių kasos duomenimis, metams vieno ŽIV ligonio vaistams vidutiniškai skiriama apie 25,5 tūkst. litų. Liga gydoma visą likusį gyvenimą.

Pažymint pasaulinę AIDS dieną, lapkričio 29 d.  Kelmės visuomenės sveikatos biure, sveikatos stiprinimo specialistė Audronė Palubinskienė, bendradarbiaudama su Užkrečiamųjų ligų ir AIDC centru, organizavo  viktoriną – protų mūšį ,,AIDS: geriau žinoti“. Renginyje  dalyvavo komandos iš J. Graičiūno gimnazijos, ,,Aukuro“ pagrindinės mokyklos ir Kelmės jaunimo centro.

Renginio dalyviai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet ir patys gavo daug informacijos apie ŽIV  infekciją, užsikrėtimo kelius, požymius, o svarbiausia apie profilaktiką, kaip išvengti  ŽIV.

Visos komandos viktorinai buvo pasiruošusios, jų atsakymai į klausimus buvo išradingi. Visus renginio dalyvius apdovanojome atminimo dovanėlėmis.

 

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.