ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Tytuvėnų gimnazijoje renginys „Aš UŽ sveiką mitybą!“

lapkričio 20th, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose
Tytuvėnų gimnazijoje paminėta Europos sveikos mitybos diena. Pradinių klasių mokiniams organizuotas renginys „Aš UŽ sveiką mitybą!“. Renginį organizavo sveikatos priežiūros specialistė Simona Bielskytė ir socialinė pedagogė Lina Gečienė, Renginio metu buvo pasakojama, koks turėtų būti pradinuko valgiaraštis, kaip reikėtų sveikai maitintis, primenama sveikos mitybos piramidė, minamos mįslės. Po trumpos renginio teorinės dalies mokiniai patys turėjo atlikti keletą užduočių. Pirmokėliai atliko spalvinimo užduotis, antrokėliai sprendė kryžiažodį sveikos gyvensenos tematika. Trečiokai turėjo surašyti, kokie jų manymu yra sveiki ir nesveiki maisto produktai. Ketvirtokai kūrė savo sveikos mitybos piramidę. Po to kiekvienos klasės atstovai turėjo pristatyti savo atliktas užduotis. Mokykloje vyko akcija „Pasivaišink obuoliais“.
Sveikatos priežiūros specialistė Simona Bielskytė
Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje ir Kolainių pagrindinio ugdymo skyriuje – daugiafunkciame centre
Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus. Vis daugiau mokinių ir jaunų žmonių susiduria su sveikatos problemomis, kylančiomis dėl netinkamos mitybos. Ta proga gimnazijoje tarp 1 – 4 klasių ir Kolainių pagrindinio ugdymo skyriuje tarp 1 – 8 klasių mokinių buvo surengtas konkursas „Sveiko maisto šventė“, kurio tikslas suteikti mokiniams  naudingų žinių apie sveiką ir kultūringą mitybą. Konkurse dalyvavo 119 dalyvių. Šventės pradžioje mokiniams buvo pristatyta sveikos mitybos piramidė. Supažindinta su sveiko maisto įtaka žmogaus sveikatai, aiškinta, kokios būna  pasekmės piktnaudžiaujant saldumynais, geriant daug spalvotų gazuotų ir energetinių gėrimų, nesilaikant mitybos režimo. Vėliau tarp mokinių vyko įvairios varžytuvės sveikos mitybos tema. Mokiniai atliko įvairias užduotis: pirmokėliai piešė, vyresnieji sprendė kryžiažodžius, vyko diskusijos apie tinkamą ir netinkamą maistą, minė mįsles, grupavo maisto produktus, deklamavo eilėraščius apie vaisius ir daržoves. Šventę papuošė trečiokų šokis apie daržoves. Visi dalyviai buvo apdovanoti „sveika“ dovanėle, kurią maloniai įsteigė UAB „Amerija“, tiekianti maistą mūsų gimnazijai bei Kelmės visuomenės sveikatos biuro padovanotais knygų skirtukais su ,,Sveikos gyvensenos taisyklėmis“ ir  padėkomis. Tikimės, kad  mokiniai per praktinius užsiėmimus pasisėmė naudingų žinių apie sveiką mitybą ir artimiausiu metu stengsis pakeisti savo kai kuriuos mitybos įpročius, pradės maitintis sveikiau.
Sveikatos priežiūros specialistė   Danutė Andriulaitienė
Pakražančio vidurinėje mokykloje renginys ,,Sveika ir skanu“
         Nė vienas iš mūsų negali visiškai atsisakyti maisto. Maistas – kiekvienam žmogui būtina sąlyga gyvybei palaikyti. Mūsų valgomas maistas lemia ne tik sveikatą. Pagal žmogaus mitybos įpročius galima spręsti apie jo charakterį, gyvenimo būdą ir net nuotaiką.
            Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Ši diena pažymėta  Pakražančio vidurinėje mokykloje renginiu „Sveika ir skanu“. Didžiausias dėmesys skirtas vaisių ir daržovių naudai.  Klasės paruošė pristatymus apie daržovių ir vaisių ir jų spalvų įtaką  organizmui. Mergaitės ruošė patiekalus iš vaisių ir daržovių, o po to visi galėjo paragauti ir įsitikinti, kad tai tikrai ne tik sveika, bet ir skanu.  Sveikatos priežiūros specialistė priminė pagrindinius sveikos mitybos principus, akcentavo, kad patys turime  ir galime kontroliuoti savo mitybą.  Mes patys renkamės ką valgyti, o nuo ko geriau susilaikyti. Maisto pasiūla yra didžiulė reikia tik mokėti ir norėti teisingai pasirinkti. Čia labai tinka indėnų patarlė „Žmogus miršta tada, kai suvalgo visą jam skirtą maistą“ Tad neskubėkim ir pasirinkim teisingai!
Sveikatos priežiūros specialistė Jadvyga Gedvilienė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.