ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Gegužės 5-oji – pasaulinė rankų higienos diena

gegužės 13th, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose

Žiemą žmonės serga gripu, vasarą – žarnyno infekcijomis. Rankų plovimas – įprasta, labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią įvairių infekcinių ir kirmėlinių ligų plitimui. Kiekvienas turi žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas.

Gegužės 6 dieną Kelmės ,, Aukuro” vidurinėje mokykloje vyko renginys – akcija „Švaros diena“, Pasaulinei  rankų higienos dienai paminėti. Skelbimai koridoriuose kvietė mokinius aktyviai dalyvauti akcijoje ir ypatingą dėmesį  skirti  rankų higienai.

Šio renginio tikslas: atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai nusiplauti rankas,  plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų; išaiškinti vaikams, kad ant jų rankų iš tiesų ,, gyvena‘‘ įvairios bakterijos ir virusai, kuriuos reikia kruopščiai nuplauti vandeniu su muilu, praktiškai pamokyti vaikus, kaip teisingai plauti rankas.

Tą dieną buvo stebima, ar mokiniai, einantys į valgyklą valgyti, grįžę iš lauko, po naudojimosi tualetu, plauna rankas, priminta, kad neplaudami rankų, jie rizikuoja savo sveikata, ant valgyklos ir tualetų durų pakabinti plakatėliai ,, Plauk rankas – būsi sveikesnis”, dalinti lankstinukai ,, Dažnas rankų plovimas – geras pasirinkimas”, individualiai su mokiniais kalbėta apie asmens higieną.

Pradinių klasių mokiniai išklausė paskaitas „Kodėl ir kada reikia plauti rankas?“. Vaikai žiūrėjo iliustracijas apie mikrobus, gyvenančius ant nešvarių rankų, susipažino su jų sukeliamomis ligomis. Visus paskaitų klausytojus sveikatos priežiūros specialistė  supažindino su rankų plovimo instrukcija, pamokė, kaip teisingai  plautis rankas, priminė, kad rankas reikia plauti ne tik tada, kai jos yra purvinos, bet ir grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį.  Rankas plauti būtina su muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus.  Rekomendavo rankas plauti ir kaskart pažaidus su gyvūnu ar tiesiog jį palietus, pabendravus su sergančiu žmogumi , pakosėjus ar nusičiaudėjus, prieš ir po žaizdos sutvarkymo ir panašiais atvejais.

PUG ir pradinių klasių mokiniai noriai pritaikė teorines žinias ir praktiškai pademonstravo rankų plovimo techniką, pažadėjo nuolat rūpintis rankų higiena.

Mokiniai visą savaitę piešė piešinius šia tema,  jie vėliau bus iškabinti mokyklos koridoriuje.

Mokyklos fojė parengta stendinė medžiaga, skirta Pasaulinei rankų higienos dienai.

Sveikatos priežiūros specialistė V.Makauskienė

 

Pages: 1 2 3

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.