ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Pasaulinė burnos sveikatos diena

kovo 21st, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose

Šiais metais kovo 20-ąją pirmąkart minima Pasaulinė burnos sveikatos diena. 2012 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 1 d. vykusiame jubiliejiniame 100-ajame FDI (Pasaulio odontologų federacijos) kongrese kovo 20-oji paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena.

Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas – supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai, nes sveiki dantys padeda palaikyti bendrą  sveikatą bei gerą savijautą. Kadangi be pagrindinės savo funkcijos – kramtymo ir dalyvavimo virškinimo procese, dantys atlieka ir kitas svarbias funkcijas, kaip kalbos formavimą, fonetiką bei estetinę funkciją – graži šypsena padeda formuoti gražią išvaizdą. Pagrindinė burnos ligų profilaktikos priemonė yra gera burnos higiena, siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms atsirasti. Taigi gera burnos higiena yra pagrindinis dantų karieso, o taip pat ir periodonto ligų profilaktikos metodas.

Egzistuoja glaudus ryšys tarp burnos ligų ir bendrųjų organizmo negalavimų. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus. Dėl pablogėjusios estetinės išvaizdos žmogus neretai save izoliuoja nuo visuomenės, praranda psichologinį komfortą, dėl to mažėja ir jo darbingumas. Laiku nesiimant profilaktinių priemonių vėliau labai išauga komplikacijų gydymo ir funkcijos atstatymo kaina.

Minint  kovo 20 dieną  Pasaulinę burnos sveikatos dieną, kviečiame atkreipti dėmesį į burnos sveikatos gerinimą. Svarbu suprasti, kad burnos ir viso organizmo sveikata pirmiausia priklauso nuo pačių pacientų požiūrio bei pastangų. Todėl Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią dieną paminėjo primindami vaikams, kodėl reikia valytis dantukus, kaip teisingai tai daryti ir mokydami elementarios burnos higienos priežiūros.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.