ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Gero pavyzdžio savaitė

vasario 21st, 2013 | Posted by VSB in Sveika gyvensena

Sveikas vaikas – didžiausias šeimos ir visuomenės turtas. Ar jis toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Vaiko raidą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje auga.

Judėjimo stoka, televizija, kompiuteriai, užteršta aplinka lemia nevisavertį vystymąsi ir augimą. Didelę įtaką tinkamai vaiko raidai turi tėvai ir mokytojai, nes jie su vaiku praleidžia daug laiko, rodo pavyzdį, perteikia žinias, gebėjimus ir įpročius. Rūpindamiesi ne tik tinkamu fiziniu vaiko vystymusi, pasirūpinkime jo sveikata plačiąją prasme – fizine, psichine ir socialine.

Fizinis aktyvumas – prigimtinis organizmo poreikis, žmogui jis reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Judėjimas itin svarbus augančio organizmo vystymuisi. Fizinis krūvis didina raumenų masę, apimtį, jėgą ir stangrumą. Sausgyslės ir raiščiai sustiprėja, tampa elastingi, pakelia didesnį krūvį. Ypač svarbu treniruoti silpnesnes raumenų grupes, pavyzdžiui, pilvo preso raumenis, kurie užtikrina normalų vidaus organų darbą. Tinkamas kaulų vystymasis taip pat yra glaudžiai susijęs su fiziniu aktyvumu. Judėjimas aktyvina kvėpavimo sistemą, skrandžio ir žarnyno veiklą ir turi netiesioginės įtakos kepenų bei inkstų funkcionavimui, skatina nervų sistemos brendimą. Fiziniai pratimai padidina kraujo ir deguonies patekimą į smegenis, o geriau maitinamos smegenys geba geriau įsiminti žinias. Kaip rodo patirtis, sveikatingumo ugdymas yra efektyviausi mokykloje, nes pasiekia žmogų imliausiu jo gyvenimo periodu – vaikystėje ir paauglystėje.

Vasario 11–14 dienomis Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje vyko renginys “Gero pavyzdžio savaitė”, skirtas akcijai “Vasaris- sveikatingumo mėnuo”, kuriame dalyvavo 1– 4klasių mokiniai. Šio renginio tikslas – skatinti norą judėti, išbandyti vikrumo, greičio galimybes, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Visų klasių komandos, pasiskirstę pagal amžiaus grupes, traukė virvę – tai buvo daugiausiai emocijų sukėlusi rungtis. Toliau sekė „linksmosios estafetės“, reikalaujančios ištvermės, vikrumo, greičio ir begalinio noro laimėti. Vaikai  klausėsi  paskaitėlės apie tai, ką reikia daryti, kad būtume tiesūs, sveiki ir stiprūs. Jos metu dar kartą akcentuota, kad judėjimas – tai gyvybė, gera savijauta ir jei norime būti sveiki ir energingi, privalome kuo daugiau judėti. Apie tai ką patyrė ir išgirdo renginio metu, savo žinias ir teigiamas emocijas išreiškė piešdami piešinius fizinio aktyvumo tema. Renginio metu pastebėta, kad mokiniai noriai sportuoja, yra  fiziškai aktyvūs. Mus džiugino mokinių puiki nuotaika bei geri pasiekimai. Renginio pabaigoje padėkos raštais buvo apdovanotos visos komandos.

Danutė Andriulaitienė

Sveikatos priežiūros  specialistė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.