ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro diena Kelmėje

rugsėjo 19th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje kasmet serga apie pusę milijono žmonių, o mirtingumo rodikliai ir toliau išlieka vieni didžiausių Europos Sąjungoje. Užkrečiamųjų ligų žala tiek asmens sveikatai ir jo gyvenimo kokybei, tiek šalies biudžetui yra milžiniška. Užkrečiamųjų ligų specialistai nuogąstauja, kad sergamumo užkrečiamosiomis ligomis statistika neatspindi tikrosios padėties, nes daugėja lėtinių, užslėptų infekcinių ligų formų. Pavyzdžiui, daugėja vaistams atsparios tuberkuliozės atvejų, manoma, kad hepatitu gali būti užsikrėtęs net kas 12-tas šalies gyventojas. Kita nerimą kelianti problema – sugrįžta jau išnykusiomis Europos regione laikytos ligos, tokios, kaip poliomielitas, tymai, kokliušas. To priežastys – didėjanti gyventojų migracija, per mažas dėmesys sveikatos profilaktikai, neigiamas, mitų kaustomas požiūris į imunoprofilaktiką ir mažėjanti vakcinacija, kuri gali apsaugoti nuo sunkiausių užkrečiamųjų ligų ir jų komplikacijų.

Atsižvelgiant į naujai kylančias grėsmes užkrečiamųjų ligų srityje, Kelmės visuomenės sveikatos biuras į Kelmę pasikvietė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistus, kurie vedė seminarus, skirtus sveikatos priežiūros specialistams, socialiniams darbuotojams, jaunimo organizacijoms ir  savivaldos atstovams.

Susutikimo–diskusijos su Kelmės savivaldos, medicinos, policijos įstaigų vadovais metu Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyriaus vedėja Alma Monkauskaitė pristatė Kelmės rajono sergamumo užkrečiamosiomis ligomis statistiką. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro  direktoriaus pavaduotoja Rasa Liausėdienė skaitė  pranešimą ,,Užkrečiamųjų ligų iššūkiai ir jiems įtakos turintys faktoriai“.

Diskusijos metu kalbėta apie mažėjančias skiepijimų apimtis,  didėjantį sergamumą vėjaraupiais, skarlatina, dermatofitijomis, per maistą ir vandenį plintančiomis infekcijomis. Aptarta tarpžinybinio bendradarbiavimo svarba, vykdant užkrečiamųjų ligų prevenciją.

Lina Balčiūnienė

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.