ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

MININT PASAULINĘ DIENĄ BE TABAKO

birželio 7th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos

,,Gyvenimas duotas tik vieną kartą. Tai ką galime padaryti gero ir gražaus bet kuriai žmogiškai būtybei, padarykime tuojau pat.“ ( Bruno Ferrero)

Visi žinome, kad rūkymas kenkia sveikatai. Cigarečių dūmai kenkia visiems – net ir nerūkantiems žmonėms, esantiems rūkančiųjų aplinkoje. Šiurpi statistika teigia: pasyvus rūkymas kasmet nusineša 600 tūkstančių gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, trečdalis pasyvaus rūkymo aukų yra vaikai, kuriems pakenkė rūkantys namiškiai. Rūkančios mamos dvigubai dažniau nei nerūkančios gimdo prieš laiką, o naujagimiai būna mažesnio svorio. Mamų rūkymas iki 30 proc. padidina apsigimimų riziką. Be to rūkančioms ir krūtimi maitinančioms mamoms pasigamina žymiai mažesnis pieno kiekis, nes nikotinas slopina prolaktino gamybą. Taip pat įrodyta, kad rūkančių mamų vaikai dažniau serga peršalimo ligomis, bronchitu, bronchine astma. Sociologiniai tyrimai rodo, kad rūkančių tėvų vaikams sunkiau sekasi mokytis. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti. Vaikai, kurių mamos rūko nėštumo metu dvigubai dažniau miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo.

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, gegužės 31 dieną, minint Pasaulinę dieną be tabako kartu su Kelmės jaunimo centru organizavome  akciją, kurios metu  rūkantiems gatvėje buvo dalinami knygų skirtukai-atmintinės apie teigiamus organizmo funkcijų pokyčius metus rūkyti. Daugiabučių namų laiptinėse buvo iškabinti plakatai  ,,Nerūkyk – verčiau taupyk“.

Pages: 1 2 3

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.