ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Seminaras – Sveikos mitybos pagrindai ir maitinimosi problemos Kelmės VS biure

gegužės 30th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyrius kartu su Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru  2012 metų gegužės 29 dieną Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure surengė seminarą „Sveikos mitybos  pagrindai ir maitinimosi problemos“. Seminaras buvo skirtas mokinių maitinimo organizatoriams, asmenims, atsakingiems už mokinių maitinimą, viešojo maitinimo organizatoriams, valgiaraščių sudarytojams. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su naujai įsigaliosiančio (nuo 2012 m. liepos 1 dienos) mokinių maitinimo bendrojo lavinimo mokyklose tvarkos aprašo reikalavimais ir kontrole bei mokinių maitinimo  situacija Kelmės rajone.

Sveikinimo žodį tarė ir Kelmės rajono moksleivių maitinimo aktualijas bei problemas susirinkusiems pristatė Šiaulių visuomenės sveikatos centro Kelmės skyriaus vedėja Alma Monkauskaitė. Pranešėja akcentavo, kad nuo 2004 metų rajono taryba nusprendė privatizuoti   mokyklų valgyklas (iki šiol neprivatizuotos tik  Vidsodžio pagrindinės mokyklos,  “Ąžuoliuko”, “Kūlverstuko” darželių-mokyklų, Tytuvėnų, Užvenčio, Šedbarų darželių valgyklos). Kadangi   paslaugų teikėjai atsižvelgė tik į komercinius kriterijus, pakilo patiekalų kainos, atsirado “nesveikų” produktų, valgiaraščiai pasidarė siauresni. 2004 m. rajono savivaldybės organizuotos apklausos duomenimis, dauguma pedagogų, tėvų ir moksleivių maitinimu nepatenkinti, todėl valgyklose mažiau valgančių mokinių ir mokytojų, tad ir lėšų nesutaupyta, bet išleista daugiau.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriaus pavaduotojas dr. Albertas Barzda kalbėdamas apie genetiškai modifikuotą maistą aptarė teisinę bazę ir ES reglamentus bei pokyčius Lietuvai tapus ES nare, akcentavo, kad rinkai tiekiami maisto produktai privalo atitikti saugos ir kokybės kriterijus. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja dr. Roma Bartkevičiūtė susirinkusius supažindino su Vaikų mitybos pagrindais ir maitinimosi problemomis. Išsamiai pristatė  maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašą, kuris įsigalios 2012 m. liepos 1 d. Po pranešimų seminaro dalyviai galėjo įsitraukti į diskusijas.

Laimis Jonutis

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistas

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.