ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Maudymosi sezonas prasideda!

gegužės 25th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Prasideda vasara, o su ja ateina ir maudymosi sezono pradžia. Visoje Lietuvoje maudymosi sezonas oficialiai prasideda birželio 1-ąją dieną, todėl Kelmės visuomenės sveikatos biuras  vykdo  maudyklų vandens kokybės stebėseną. Vandens tyrimus  atlieka akredituota Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Vadovaujantis HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ tyrimai atliekami 8 Kelmės rajone įteisintose maudyklose: Kražantės upės užtvankoje Kelmės mieste, Giliaus ir Bridvaišio ežeruose Tytuvėnų mieste, Gauštvinio ežere Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje, Karklėnų ežere ir Vėjinės tvenkinyje Kražių seniūnijoje, Šaukėnų tvenkinyje Šaukėnų seniūnijoje, Girnikų kaimo tvenkinyje Užvenčio seniūnijoje.

Tyrimai atliekami siekiant nustatyti vandens mikrobiologinę taršą (žarnyno eneterokokų; žarnyno lazdelių (E. coli) skaičių). Vandenyje taip pat stebima ar nėra nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų. Pirmasis tyrimas buvo atliktas šių metų gegužės 17 dieną. Nustatyta, kad stebimų maudymosi vietų vandens kokybė atitinka visus keliamus reikalavimus ir galima saugiai maudytis. Jei vanduo neatitiks higienos reikalavimų, gyventojus informuosime.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kelmės visuomenės sveikatos biuro  tinklapyje (http://vsb.kelme.lt).

Laimis Jonutis

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistas

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.