ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Judėjimo sveikatos labui savaitė Kražantės pagrindinėje mokykloje

gegužės 22nd, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos

Pasaulinė sveikatos organizacija  teigia, kad medicininės priemonės sveikatą ir gyvenimo trukmę sąlygoja tik apie 10 proc., aplinkos ir darbo sąlygos – apie 20 proc., paveldimumo faktoriai – apie 20 proc., o likusius 50 proc. lemia gyvenimo būdas.

Žmonės aktyviai judėdami gyvena turiningiau, sveikiau, linksmiau. Jie tampa ištvermingesni gyvenimo permainoms, atsparesni ligoms, labiau pasitiki savimi ir nėra tokie prislėgti gyvenimo rūpesčių.

Šiandien vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimosi svarbą vaikystėje. Vaikų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo televizija ir kompiuteriai. Vaikui kasdien rekomenduoja dvi – tris valandas aktyvaus judėjimo tam, kad užtikrintume sėkmingą viso kūno ir jo funkcijų vystymąsi.

Norėdami atkreipti Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos mokinių bei mokytojų dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą sveikatai, dorinio, meninio, technologijų bei kūno kultūros metodinė grupė visą savaitę organizavo rytinę mankštą, į kurią buvo kviečiami visi mokyklos mokiniai bei mokytojai.

Penktadienį ilgosios pertraukų  metu, mokyklos kieme buvo šokami  linijiniai šokiai, kurie visiems suteikė daug šiltų emocijų. Sveikatos priežiūros specialistė parengė stendinę medžiagą apie judėjimą bei jo įtaką sveikatai.

Mokiniams bei mokytojams svarbu aktyviai judėti, nes visa darbo diena daugiausia praleidžiama sėdimoje padėtyje ir tokiu būdu mūsų fizinis aktyvumas iš tiesų yra labai menkas. Nustatyta, kad fizinis aktyvumas yra viena iš būtinų sąlygų sveikų vaikų raidai, nes stiprina visus fizinio aktyvumo pajėgumo elementus: jėgą, ištvermę, greitumą, lankstumą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.