ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

LIETUVOJE PRADĖTA GYVŪNŲ VAKCINACIJA NUO PASIUTLIGĖS

rugsėjo 29th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Aplinkos sveikata - (Komentarai įrašui LIETUVOJE PRADĖTA GYVŪNŲ VAKCINACIJA NUO PASIUTLIGĖS yra išjungti)

Pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Pirmieji lėktuvai su vakcina kils iš Klaipėdos oro uosto.Beveik dešimtmetį, nuo 2006 metų, sistemingai vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacijos programa leido beveik visiškai panaikinti pasiutligės pavojų Lietuvoje. Mat paskutinis pasiutligės atvejis naminiam gyvūnui buvo nustatytas dar 2013 metais, o 2006 m., pradėjus įgyvendinti laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės programą, buvo registruoti 2 232 gyvūnų pasiutligės atvejai. (daugiau…)

RUGSĖJIS – SVEIKOS ŠIRDIES MĖNUO!

rugsėjo 28th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui RUGSĖJIS – SVEIKOS ŠIRDIES MĖNUO! yra išjungti)

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena, kuri minima  90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą.

Maždaug kas antras Lietuvos gyventojas  miršta nuo kraujotakos sistemos ligų, o dauguma jų palieka šį pasaulį per anksti.

Visame pasaulyje daugėja sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis, didėja mirštamumas nuo šių ligų. Kasmet Lietuvoje naujai užregistruojama net apie devynis tūkstančius vaikų, kuriems nustatomi kraujotakos sistemos susirgimai. Maždaug kas antras Lietuvos gyventojas  miršta nuo kraujotakos sistemos ligų, o dauguma jų palieka šį pasaulį per anksti.

 Higienos instituto duomenimis, Kelmės rajone 2016 metais mirė − 498 žmonės. Nuo kraujotakos sistemos ligų  mirė daugiau nei pusė, t.y. − 284, iš jų 119 vyrų ir 165 moterys.  (daugiau…)

NAUJOVĖ VAIKŲ SKIEPŲ KALENDORIUJE – SKIEPAI NUO ROTO VIRUSINĖS INFEKCIJOS

rugsėjo 28th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui NAUJOVĖ VAIKŲ SKIEPŲ KALENDORIUJE – SKIEPAI NUO ROTO VIRUSINĖS INFEKCIJOS yra išjungti)

Nuo 2018 m. rugsėjo Lietuvoje vaikai bus nemokamai (valstybės lėšomis) pradėti skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Vakcina, kuria bus skiepijami kūdikiai nuo 2 mėnesių, jau yra įtraukta į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Šie skiepai į nacionalinį profilaktinių skiepijimų kalendorių jau įtraukti keturiolikoje ES valstybių. (daugiau…)

„DIENOS BE AUTOMOBILIO“ AKCIJA KELMĖS MIESTE

rugsėjo 25th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui „DIENOS BE AUTOMOBILIO“ AKCIJA KELMĖS MIESTE yra išjungti)

Penktadienį minėjome rudens lygiadienį, Baltų vienybės dieną ir Tarptautinę dieną be automobilio. Siekdami praleisti laisvalaikį turiningai ir  fiziškai aktyviai, organizavome pėsčiųjų ir dviračių žygį. Džiugu, kad rajono vadovai palaikė šią gražią iniciatyvą, o didžiulis būrys nevyriausybinių organizacijų dalyvavo renginyje – tai Kelmės žygeiviai, Bočiai, senjorai, policijos veteranai. Dėkojame VĮ „Šiaulių regiono keliai“ už padovanotus atšvaitus renginio dalyviams, o policijos veteranams ir UAB ,,Kelmės vietinis ūkis“ vadovui Dainiui Popovui už žirnių košę, virtą ant laužo, žygio dalyviams. (daugiau…)

KVIEČIAME Į PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ ŽYGĮ RUGSĖJO 22 DIENĄ

rugsėjo 19th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KVIEČIAME Į PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ ŽYGĮ RUGSĖJO 22 DIENĄ yra išjungti)

Rugsėjo 22 d. 16.00 val. vyks pėsčiųjų ir dviračių žygis.  Žygio tikslas – skatinti fizinį aktyvumą bei paminėti dieną be automobilio, rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną. Žygis įvyks bet kokiu oru, pasirūpinkite tinkama apranga, avalyne bei geriamu vandeniu. (daugiau…)

KĄ DARYTI, KAI ATEINA BĖDA?

rugsėjo 12th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KĄ DARYTI, KAI ATEINA BĖDA? yra išjungti)

Bėda-nekviesta ir nelaukiama viešnia, kuri, dažniausiai, viena nevaikšto.

Ar žinome, kaip elgtis atsitikus nelaimei, kaip išlikti ramiems, nepulti į paniką, kaip išsikviesti pagalbą ir t.t.? Žinojimas dar niekad nepakenkė. Todėl, prieš paskutinę rugpjūčio savaitę, rajono seniūnijų darbuotojams buvo organizuoti civilinės saugos ir pirmosios pagalbos mokymai. (daugiau…)

NEATLYGINTINAI DUOTI KRAUJĄ TAMPA GERO TONO ŽENKLU

rugsėjo 8th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui NEATLYGINTINAI DUOTI KRAUJĄ TAMPA GERO TONO ŽENKLU yra išjungti)

Rugpjūčio 30 d. Kelmės  centre jau ne pirmą kartą vyko  Visuomenės sveikatos biuro ir  Nacionalinio kraujo centro organizuojama donorystės akcija, kurios metu  dovanoti kraujo atėjo 77 rajono gyventojai (iš jų pirmą kartą  duoti kraujo atėjo  net 34), paimta kraujo iš 60 donorų (iš jų pirmą kartą net 27).

Mes, kaip šios akcijos organizatoriai, esame dėkingi ne tik tiems  žmonėms davusiems neatlygintinai kraujo, bet ir įstaigų, organizacijų vadovams, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos  kapelionui, kunigui Donataui Klimašauskui už motyvaciją, pagalbą, informacijos sklaidą.

Neatlygintinai duoti kraują tampa gero tono ženklu, tai įrodo, pirmą kartą norinčių duoti kraują, žmonių skaičius. Taip pat, pasak kraujo centro darbuotojų, keletas kelmiškių neatlygintinai davė kraujo rugpjūčio 29 d. donorystės akcijoje prie Akropolio Šiauliuose.  (daugiau…)

PIRMĄ KARTĄ ATLIKTAS TYRIMAS: PIRMINĖ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA LENGVAI PASIEKIAMA NE VISIEMS GYVENTOJAMS

rugsėjo 8th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui PIRMĄ KARTĄ ATLIKTAS TYRIMAS: PIRMINĖ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA LENGVAI PASIEKIAMA NE VISIEMS GYVENTOJAMS yra išjungti)

Higienos instituto specialistai pirmą kartą šalyje atliko tyrimą, kurio metu nustatytas šeimos medicinos ir pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų prieinamumas šalies gyventojams pagal jų gyvenamąją vietą. Tyrimas atskleidė, kad šeimos medicinos paslaugos yra nesunkiai prieinamos, o gauti pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas gali būti sudėtingiau.
(daugiau…)

KVIEČIAME DALYVAUTI KONKURSE!

rugsėjo 5th, 2017 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui KVIEČIAME DALYVAUTI KONKURSE! yra išjungti)

Sukurk plakatą su šūkiu prieš rūkymą, kuris motyvuotų nepradėti rūkyti ir kaip pasakyti tvirtą NE.

Konkurse gali dalyvauti 5-10 kl. mokinys (-iai).

Plakatą ir šūkį gali kurti keletas mokinių kartu su mokytoju.

Plakatas bei šūkis turi būti nupieštas ir užrašytas ant A3 formato lapo. (daugiau…)