ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Pasaulinė vandens diena

kovo 23rd, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Pasaulinė vandens diena yra išjungti)

„Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį“.
(Romėnų patarlė)
vanduo 3

 

             Kovo 22 dieną kiekvienais metais, minima Pasaulinė Vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Todėl, norėdami paminėti šią dieną Kelmės „Aukuro pagrindinėje mokykloje buvo organizuota akcija „Vaišinamės vandeniu“. Jos metu visa mokyklos bendruomenė galėjo paragauti įvairiais vaisiais bei  daržovėmis pagardintą natūralų vandenį. Gardžiausiu gėrimu mokinių tarpe tapo erškėtrožių arbata pagardinta apelsinais ir klevų sula. Itin didelį susidomėjimą bei diskusijas kėlė vanduo, pagardintas agurkais, mėta ir citrina, kurio paragavę mokiniai ir mokytojai nė kiek nenusivylė bei liko maloniai nustebinti. Akcijos metu visi buvo nuoširdūs bei gerai nusiteikę.

vanduo 1  vanduo 4  vanduo2  vanduo 6

Sveikatos priežiūros specialistė

Rita Stonienė

 

 

KVIEČIAME DALYVAUTI NEMOKAMOJE ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ RIZIKOS GRUPĖS ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMOJE

kovo 18th, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui KVIEČIAME DALYVAUTI NEMOKAMOJE ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ RIZIKOS GRUPĖS ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMOJE yra išjungti)

Maždaug kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo kraujotakos sistemos ligų, o dauguma jų palieka šį pasaulį per anksti. 2014 m. Kelmės rajone nuo kraujotakos sistemos ligų  mirė daugiau nei pusė, t.y. 56,7 proc. visų mirusių gyventojų. (daugiau…)

PAMINĖTA APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ

kovo 16th, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui PAMINĖTA APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ yra išjungti)

Kiekvienų metų kovo trečią savaitę Lietuvoje minima apsinuodijimų prevencijos savaitė. Jos tikslas – atkreipti specialistų ir visuomenės dėmesį į apsinuodijimus bei jų profilaktiką.

Kovo 15 d. Kelmės visuomenės sveikatos biuras organizavo apsinuodijimų prevencijos savaitės renginius. (daugiau…)

2016 m. kovo 14—20 d. APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ

kovo 14th, 2016 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui 2016 m. kovo 14—20 d. APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ yra išjungti)
  • Apsinuodijimai, kartu su traumomis užima trečiąją vietą mirčių struktūroje. Tai yra tie susirgimai, kurių dažniausiai galima išvengti žinant, kur slypi pavojus.
  • Apsinuodijimas – nuodingų, žmogaus organizmui kenkiančių ar net gyvybiškai pavojingų medžiagų poveikis, joms patenkant į organizmą per burną, gleivines, įkvepiamą orą, odą. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, pasenusiais maisto produktais, grybais ir uogomis, augalais, cheminėmis medžiagomis, vaistais, alkoholiu, narkotikais ir kt.
  • Apsinuodijimas yra toks susirgimas, kai gyvybiškai svarbus laikas. Pirmoji valanda nuo apsinuodijimo, pasak medikų, yra auksinė. Jei tuomet pavyksta sustabdyti nuodingos medžiagos veikimą, nukentėjęs žmogus išvengia sveikatos sutrikimų. Jei pagalba vėluoja ar gelbstima nemokšiškai, pabaiga gali būti tragiška. (daugiau…)

kovo 14th, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui yra išjungti)

Penkių žingsnių programa Tavo saugumui

kovo 14th, 2016 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui yra išjungti)

VANDENS DIENA