ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Gruodžio 1d. – Pasaulinė AIDS diena

gruodžio 5th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Gruodžio 1d. – Pasaulinė AIDS diena yra išjungti)

AIDS diena

Gruodžio 1 dieną Kelmės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamos iniciatyvos – pasaulinę AIDS dieną paminėjo organizuodama protų mūšį, „AIDS: geriau žinoti“.

Kelmės ,,Kražantės‘‘ progimnazijoje gruodžio 1 d. vyko Protų mūšis ,,AIDS: geriau žinoti!‘‘, skirtas pasaulinei AIDS dienai paminėti.  Renginyje  dalyvavo 6 – 7 klasių mokiniai. Protų mūšio dalyviai ne tik aktyviai varžėsi tarpusavyje, atsakinėdami į sudėtingus klausimus, bet ir daug naujo išsiaiškino apie ŽIV, jo tipus,  plitimo šaltinius,  apie AIDS, apie raudonojo kaspino istoriją, atidžiai klausėsi apie  pirmąjį Lietuvoje užfiksuotą ŽIV atvejį ir dabartinę padėtį šalyje. Labai vaikus sudomino nerašyta taisyklė, kad ŽIV užsikrėtusiam pacientui medikas pasisveikindamas ir atsisveikindamas privalo paspausti ranką. Nors renginyje buvo daug informacijos ir teko atsakyti net į 16 klausimų, bet mokiniai klausėsi, domėjosi ir kovojo su didžiuliu užsidegimu ir noru laimėti. Išradingiausia šį kartą buvo 7b klasės komanda, bet laimėjome visi, nes labai daug sužinojome ir išmokome. Renginio organizatorės padėkojo komandoms už pastangas ir  draugišką darbą komandose, už gebėjimą ne tik panaudoti turimas žinias, bet ir išmąstyti, padaryti išvadas.  Dalyviai gavo atminimo dovanėles ir padėkos raštus, pasirašytus ULAC.

Sveikatos priežiūros specialistė D. Janušauskienė