ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

„Sveikatos receptai”

spalio 14th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui „Sveikatos receptai” yra išjungti)

Sveikatinimo seminaras

Sveikatos receptai

su natūralios medicinos žinovu, lektoriumi, vaistininku Virgilijumi Skirkevičiumi

KELMĖJE

Spalio 17 dieną 13 valandą

Kelmės Visuomenės sveikatos biure

Vytauto Didžiojo g. 23, Kelmė

                   Seminaro metu gausime išties daug ir vertingos informacijos apie save, savo kūną ir protą.
                Tenka suvokti, kad viskas mumyse yra susiję ir kad vienokie ar kitokie veiksniai būtinai įtakoja ir turi teigiamas arba neigiamas pasekmes.
            Liga – tai ženklas, kad būtina keistis,  svarbiausia gydytojo ir vaistininko misija yra paraginti žmogų keistis, o ne vien tik griebtis vaistų. Spalio 17 d. kelmiškiai  galės išgirsti sveikatai naudingų V. Skirkevičiaus patarimų ir užduoti rūpimų klausimų.

Būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos:

Kelmės visuomenės sveikatos biuras

Audronė Palubinskienė 8 (427) 51951;

Lina Balčiūnienė tel. 8 (427) 52239; Mob. 8 611 57915

el. paštu: kelmesbiuras@zebra.lt

Renginys nemokamas

NEMOKAMA GRIPO VAKCINA JAU PASIEKĖ GYDYMO ĮSTAIGAS

spalio 10th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui NEMOKAMA GRIPO VAKCINA JAU PASIEKĖ GYDYMO ĮSTAIGAS yra išjungti)

Gripas ir ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos  paplitusios visame pasaulyje.  Šios infekcijos sudaro didžiausią užkrečiamųjų ligų dalį, sąlygodamos ne  tik žalą žmonių sveikatai, bet ir ekonominius bei socialinius nuostolius. Lietuvoje kasmet užregistruojama vidutiniškai apie 400 tūkstančių susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  iš jų apie 100 tūkstančių susirgimų gripu. Gripas – tai viena iš infekcijų, kuriai būdingas epideminis sergamumas. Ligos svarbą lemia tai, jog ji sukelia sunkias komplikacijas ar net mirtį.

 Kaip apsisaugoti nuo gripo?

Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui, geriausia to neatidėlioti ir pasiskiepyti spalio–lapkričio mėnesiais.  Pasiskiepijus, atsparumas susidaro ne anksčiau kaip po 2 savaičių ir trunka apie 1 metus. Nuo gripo nemokamai skiepijami į pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupes patenkantys asmenys: vyresni nei 65 metų bei jaunesni, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose žmonės. Tad tokie asmenys, norintys nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, turi kreiptis į  sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje registruoti. Svarbu žinoti, kad prieš skiepijantis būtina gydytojo apžiūra, tad dėl skiepų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pacientą nusiųs pas skiepijantį specialistą.

Lina Balčiūnienė

Kelmės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė.