ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Pasirūpinkime vaikų sveikata vasaros atostogų metu!

birželio 19th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Pasirūpinkime vaikų sveikata vasaros atostogų metu! yra išjungti)

Prasidėjo vasara, kuri greit praeis, ir vėl lydėsite vaikus į darželius ir mokyklas. Dauguma suaugusiųjų taip pat savo atostogas planuoja vasarą, ne išimtis ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Kviečiame tėvelius pasirūpinti vaikų profilaktiniu sveikatos patikrinimu jau dabar, nelaukiant rudens.
Darželiai ir mokyklos kasmet reikalauja vaiko  sveikatos pažymos, kurią kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pateikti mokyklai. Ši pažyma neišrašoma per kelias minutes, o pirmiausia, nuodugniai tiriama vaiko sveikata. Tai nėra vien popieriaus lapelis, kaip neretai įsivaizduoja tėvai. Iš tiesų tai labai rimtas dokumentas, kuriame pateikiama informacija apie vaiko sveikatos būklę. Turėdami informaciją, mokytojai gali užtikrinti, kad ugdymo proceso metu nebus pakenkta vaiko sveikatai. Rekomendacijose gydytojas nurodo, kokią fizinio lavinimo grupę vaikas galės lankyti: pagrindinę, parengiamąją ar specialiąją; ar vaikui ne per sunkus įprastas krūvis, ar jis per fizinio lavinimo pamokas gali daryti visus pratimus, pažymi, koks jo regėjimas, laikysena, dantų būklė, polinkis alergijai ir kt.
Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti sveikatos priežiūros įstaigoje ir atvykti nurodytu laiku. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Gydytojo kabinete įvertinamas vaiko ūgis, svoris, kraujo spaudimas, rega, klausa, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinė būklė, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą.  Radus sveikatos būklės pakitimų, moksleivis nukreipiamas atitinkamos srities specialisto konsultacijai arba tyrimams. Galutinę išvadą apie sveikatos būklę šeimos gydytojas pateikia po specialistų konsultacijos.
Už rekomendacijų, kurias nurodo Vaiko sveikatos pažymėjimą išrašantis gydytojas, laikymąsi atsako pats vaikas, jo tėvai ar globėjai ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.
Svarbu suprasti, kad pažyma reikalinga ne vien tam, kad vaikas galėtų lankyti darželį ar mokyklą. Tai kasmetinis vaiko sveikatos patikrinimas, per kurį galima laiku diagnozuoti įvairias ligas ar užbėgti joms už akių. Nelaukite paskutinės dienos, pasirūpinkite vaikų sveikata laiku.

Lina Balčiūnienė
Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

PAVOJAI TYKANTYS VASARĄ

birželio 18th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui PAVOJAI TYKANTYS VASARĄ yra išjungti)

Prasidėjo vasara… Vasara – puikus metas kaupti sveikatą ir grūdintis. Kad atostogų ir poilsio nesugadintų nereikalingi rūpesčiai, turime žinoti keletą naudingų patarimų.

(daugiau…)

PROTŲ MŪŠIS PASAULINEI DIENAI BE TABAKO

birželio 9th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui PROTŲ MŪŠIS PASAULINEI DIENAI BE TABAKO yra išjungti)

Gegužės 29 dieną  VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyriuje surengtas nuotaikingas  protų mūšis skirtas „Pasaulinei dienai be tabako“ paminėti. Susirinko trys komandos, kuriose dalyvavo po 4 narius. Stebino ne tik šmaikštūs ir išradingi komandų pavadinimai „ Supermenai“ , „Mergiukai“ ir „Čiauškučiai“, bet ir azartas, kuris tvyrojo Tytuvėnų PRC bibliotekoje. (daugiau…)

PAMINĖTA PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

birželio 9th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui PAMINĖTA PASAULINĖ DIENA BE TABAKO yra išjungti)

Kelmės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas kartu su Kelmės Jaunimo centru, dalyvavo akcijoje ,,Juk verta nerūkyti“ . Akcijos metu Jaunimo centro atstovai miesto daugiabučių namų laiptinėse iškabino plakatus ,,Juk verta nerūkyti“, taip pat miesto gyventojams išdalino atmintines apie teigiamus organizmo pokyčius metus rūkyti. (daugiau…)

RENGINYS „VASARĖLĖ JAU ATĖJO“

birželio 9th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui RENGINYS „VASARĖLĖ JAU ATĖJO“ yra išjungti)

Lykšilio pagrindinėje mokykloje birželio 2-ąją vyko renginys skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Į renginį atvyko ir patys mažiausieji PUG mokinukai.

Tą dieną vaikai kalbėjo apie savo teises ir pareigas, piešė balandžius ant kurių užrašė savo norus, svajones, palinkėjimus ir jais papuošė salę. (daugiau…)