ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos moksleiviai varžėsi Tarptautiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape

kovo 26th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos moksleiviai varžėsi Tarptautiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape yra išjungti)

Kovo mėnesį Šiauliuose vyko Tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas. Teisę dalyvauti šiame etape buvo iškovojusios net dvi Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos komandos. Kovo 20 dieną Salduvės progimnazijoje dalyvavo 7-8 klasių amžiaus grupė, kurią sudarė  Liveta Karpaitė, Livija Skėrytė, Vilandas Riškus, Domantė Mangirdaitė ir Donata Petravičiūtė bei mokytoja Irena Olberkienė ir kovo 24 dieną į Lieporių gimnaziją vyko 9-11 klasių amžiaus grupė, kuriai atstovavo Gabrielė Kniuraitė, Viktorija Rukanskytė, Rugilė Mangirdaitė, Donatas Montrimas, Tomas Aleksėjevas ir mokytoja Nemira Rimdeikienė. Abi komandas į konkursą  lydėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Andriulaitienė. Komandos turėjo iš anksto paruošti trumpą prisistatymą, vėliau jų laukė užduotys, tikrinančios žinias apie sveiką gyvenseną, saugų elgesį, žalingų įpročių prevencijos ir judėjimo užduotys, atskira užduotis komandos kapitonams bei užduotys komandą atlydėjusioms pedagogėms bei visuomenės sveikatos specialistei. Visi dalyviai stengėsi įrodyti, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti sveikatą, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi.

9-11 klasių komanda  Tarptautiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape iškovojo II vietą ir teisę dalyvauti konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ III finaliniame etape.  Nugalėtojams buvo skirta taurė, diplomas, medaliai bei atminimo dovanėlės. Visi dalyviai buvo apdovanoti, todėl buvo linksmi ir puikios nuotaikos. Tokie renginiai ugdo vaikų atsakomybę, skatina siekti daugiau žinių, tobulėti. „Sveikuolių sveikuoliai“ yra puikus pavyzdys kaip nuo mažens galima skiepyti žmogui meilę sportui ir sveikos gyvensenos dvasią.

Sveikatos priežiūros specialistė Danutė Andriulaitienė

Kovo 24-oji pasaulinė tuberkuliozės diena

kovo 26th, 2014 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Kovo 24-oji pasaulinė tuberkuliozės diena yra išjungti)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas valandą pasaulyje registruojama iki 50 naujų užsikrėtimo atvejų ir daugiau nei 5 mirtys nuo tuberkuliozės.

(daugiau…)

RAŠINIŲ KONKURSO „AŠ NORIU, KAD MANO ŠEIMA BŪTŲ SVEIKA“ LAUREATAI

kovo 21st, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui RAŠINIŲ KONKURSO „AŠ NORIU, KAD MANO ŠEIMA BŪTŲ SVEIKA“ LAUREATAI yra išjungti)

Rašinių konkurso „Aš noriu, kad mano šeima būtų sveika“ laureatai

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šių metų vasario mėnesį Kelmės rajono mokyklose organizavo 6-8 klasių mokinių rašinių konkursą tema „Aš noriu, kad mano šeima būtų sveika“.

KOVO 22-OJI PASAULINĖ VANDENS DIENA

kovo 14th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui KOVO 22-OJI PASAULINĖ VANDENS DIENA yra išjungti)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Jums suteikia galimybę išsitirti šulinių bei šachtinių gręžinių vandenį. Vandens mėginius priimsime Jūsų mieste kovo 24d. nuo 900-1300val. Kelmės visuomenės sveikatos centre,  adresu: Vytauto Didžiojo g. 2 Kelmė. (daugiau…)

ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO MOKYMAI

kovo 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO MOKYMAI yra išjungti)

Kvietimas į šiaurėtiškojo ėjimo mokymus 2014-03-28

 

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Aukime sveiki“

kovo 5th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Aukime sveiki“ yra išjungti)

Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ir negalios nebuvimas. “ Sveikata tai yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“  (Bodo Werner). Kadangi vasario mėnuo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Tytuvėnų gimnazijoje trečioms ir ketvirtoms klasėms buvo vykdoma sveikatingumo savaitė „Aukime sveiki“. Šios sveikatingumo savaitės organizatorės sveikatos priežiūros specialistė S. Bielskytė ir kūno kultūros mokytoja V. Meškauskienė. Sveikatingumo savaitės metu buvo plačiai kalbama apie sveikatą, jos išsaugojimą ir rūpinimąsi. Didžiausią įtaką žmogaus sveikatai turi gyvenimo būdas, pastangos gyventi sveikai. Sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas, padedantis stiprinti ir tobulinti organizmo atsargas, padedantis žmogui išlikti sveikam, saugoti ir gerinti savo sveikatą.

Stengiantis, kad mokiniai rūpintųsi savo sveika gyvensena buvo vykdomi įvairūs užsiėmimai. Sveikatos priežiūros specialistė S. Bielskytė trečios ir ketvirtos klasės mokiniams vedė pamokėles „Aš noriu ir galiu būti sveikas“. Pamokėlių metu buvo karpomos „sveikatos gėlytės“, gėlytė susidėjo iš šešių lapelių tai yra – sveikas maistas, mokymasis, poilsis, gera nuotaika, fizinis aktyvumas, asmens higiena. Visi šie lapeliai ir sudarė gerą, stiprią sveikatą. Kūno kultūros mokytoja V. Meškauskienė kartu su trečios ir ketvirtos klasės mokiniais sportavo, piešė sveikatingumo plakatus, atlikinėjo įvairiausias estafetes ir taip buvo skatinami atkreipti dėmesį į savo bei kitų žmonių sveiką gyvenseną. Mokiniai visus darbus užbaigė tokiu šūkiu – „Mes privalome branginti savo sveikatą, nes turime ją tik VIENĄ“.

Sveikatos priežiūros specialistė S. Bielskytė