ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Aktyviai sportuok – būsi sveikas“

vasario 27th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Aktyviai sportuok – būsi sveikas“ yra išjungti)

Liolių pagrindinėje mokykloje vasario 26 d. buvo organizuotas renginys  „ Aktyviai sportuok – būsi sveikas“, skirtas „Sveikatingumo mėnesiui“.  Renginyje dalyvavo 6-7-8 klasių mokiniai.. Renginio pradžioje sveikatos priežiūros specialistė mokiniams  priminė,  kad sveikata priklauso ne tik nuo genetikos, bet ir nuo gyvenimo būdo. Kad nuo fizinio aktyvumo ir mitybos priklauso gera savijauta ir fizinis pajėgumas. Fizinė veikla mažina nerimą, stresą, gerina miegą, gebėjimą susikaupti, teikia pasitikėjimo savimi, gydo depresiją. Vaikams duoti  pagrindiniai sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo patarimai. Po to mokyklos kūno kultūros mokytojai  pravedė keletą sportinių rungčių – vaikai žaidė įvairias estafetes, kvadratą. Pasibaigus rungtims vaikams palinkėta, kad sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo siekimas taptų malonia veikla, kad smagiai ir aktyviai leistų laiką su savo draugais ir šeima. Vaikai vaišinosi naminiais sveikuoliškais sausainiais.

Sveikatos priežiūros specialistė R. Legeckienė

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: Vasaris – sveikatingumo mėnuo

vasario 16th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: Vasaris – sveikatingumo mėnuo yra išjungti)

Šių metų vasario mėnesį Kelmės ,,Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko renginiai burnos higienos ir sveikos mitybos temomis. 

Sveika burnos ertmė užtikrina ne tik sveiką gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo daugelio ligų. Burnos higiena svarbi  visą gyvenimą – ir išdygus pirmajam dantukui, ir senatvėje. Svarbu nuo pat mažų dienų mokyti vaikus tinkamos burnos higienos įpročių bei įgūdžių. Kelmės ,, Aukuro“ pagrindinėje mokykloje 1 – 4 klasių mokiniams organizuotos sveikatos pamokėlės ,,7 žingsniai sveikų dantų link. Pamokų tikslas – išmokti rūpintis savo dantimis, juos pažinti ir tyrinėti, aiškintis, kas saugo, stiprina, gražina dantis, o kas jiems kenkia. Sveikatos priežiūros specialistė pamokė, kaip taisyklingai valyti dantis, demonstruodama tai ant dantukų maketų su dantų šepetukais. Vaikai parodė, kaip jiems sekasi tai daryti patiems. Vaikams padalinti informaciniai skirtukai, lankstinukai burnos higienos tema. Pamokos pabaigoje mokiniai piešiniais įtvirtino gautas žinias. Piešiniai demonstruoti piešinių parodoje ,, Dantų miestelis“, išleistas stendas ,, Burnos higiena“.

Sveikatos priežiūros specialistė V.Makauskienė

SVEIKATAI PALANKESNI MAISTO PRODUKTAI SU SIMBOLIU „RAKTO SKYLUTĖ“

vasario 14th, 2014 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui SVEIKATAI PALANKESNI MAISTO PRODUKTAI SU SIMBOLIU „RAKTO SKYLUTĖ“ yra išjungti)
rakto-skylute

Įvedama pirmoji Lietuvoje valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo sistema. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis įsakymu patvirtino maisto produktų ženklinimo simboliu ,,Rakto skylutė“ kriterijus. Rakto skylutės simbolis – žalias skrituliukas, kuriame išpjauta rakto skylutė simbolizuojanti, (daugiau…)

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Sveikata šaukšte“

vasario 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: „Sveikata šaukšte“ yra išjungti)

Sveika mityba, sveikatos pagrindas. Šiuo metu žmonės dažniau renkasi nekokybišką, pigesnį maistą. Tai biologiškai mažai vertingas, greit paruošiamas maistas, kuris daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatai. Tinkama mityba aprūpina žmogaus organizmą energija ir organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Maistas turi būti kokybiškas, šviežias, įvairus. Mes turim atidžiai rinktis maisto produktus, skaityti kas parašyta ant pakuočių, dėl pridedamų maisto priedų.
Šio renginio metu su mokiniais kalbėta apie maisto priedus E. Kaip maisto priedai neigiamai veikia mūsų sveikatą. Taip pat apie sveiką mitybą, sveikos mitybos taisykles ir principus. Mokiniai atliko užduotis. Sudarinėjo valgiaraščius, pagal sveikos mitybos piramidę. Ką jie valgo pusryčiams, pietums, ir vakarienei. Kūrė „Sveikos mitybos deklaraciją“, kiekvienas sakinys prasidėjo mokyklos „Kražantė“ pirma raide.
Kasdien darysim taip
Ryžius valgysim skaniai
Apelsinus mėgstame labai
Žirniai, kruopos sveikas maistas
Avižiniai dribsniai dings lyg žaibas
Naujas maistas vėl skanus
Taukų vartosime mažiau
Ėrieną valgysim skaniau

Kad mokiniai turėtų daugiau žinių apie sveiką mitybą, kiekvienai klasei padovanota  knygutė „ 10 patarimų kaip sveikai maitintis“, kad  kiekvienas vaikas šaukšte rastų tik sveikatą.

Kražantės progimnazijos sveikatos priežiūros specialist D. Janušauskienė

 

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: MUZIKA IR JUDESYS SKATINA VAIKO RAIDĄ

vasario 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: MUZIKA IR JUDESYS SKATINA VAIKO RAIDĄ yra išjungti)

100_4648

Atėjo žmogus pas išminčių ir sako jam: ,,O išminčiau, išmokyk mane skirti tiesą nuo melo, grožį nuo bjaurumo. Išmokyk mane gyvenimo džiaugsmo“. Pagalvojo išminčius ir išmokė žmogų … šokti.
Fizinis aktyvumas reikalingas tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms. O norint pagerinti fizinį aktyvumą iš pradžių pakanka tik šiek tiek pakeisti savo gyvenimo įpročius.  Sportuoti mes galime ne tik sporto salėse, žaisdami futbolą ar krepšinį, bet ir populiarindami kitas judėjimo formas. Viena iš jų – šokis. Šokiai gerina ištvermę, sudegina daug kalorijų. Šokis kuo puikiausia aerobikos forma, kuri turi teigiamą poveikį ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Šokių užsiėmimai padeda turintiems atminties sutrikimų, bei sunkiai sukaupiantiems dėmesį, stiprina raumenis, gerina nuotaiką. Šokis yra puikus sportas vaikams, kurie turi netaisyklingą laikyseną. Stresą, įtampą galima sumažinti šokant kasdien pusę valandos.
Nepamirštant,  kad vasaris – sveikatingumo mėnuo,  Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje vyko renginys: ,,Šoki, šoki – nesustok!” Kuriame dalyvavo  1 – 4 klasių mokiniai. Šios iniciatyvos tikslas yra skatinti domėtis netradiciniu fiziniu aktyvumu ir sveikai leisti laisvalaikį. Pasitelkus įvairiausias formas ir priemones paskatinti mokinius pažinti ir prisijaukinti šokį, patiems linksmai, smagiai, maloniai pajudėti. Tokiu būdu sudominti  moksleivius  šokiu, kaip patrauklia bei labai smagia fizinio aktyvumo forma, taip paįvairinant bendrą supratimą apie sportą. Renginiui talkininkavo ir šokio judesius pradinukams  rodė gimnazijos III ga klasės mergaitės. Renginio metu visus lydėjo gera nuotaika.

Sveikatos priežiūros specialistė Danutė Andriulaitienė

Dantukų šalyje

vasario 12th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Dantukų šalyje yra išjungti)


100_4575
Vasaris, kaip ir kasmet, skelbiamas sveikatingumo mėnesiu, kurio šūkis – „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“. Sveikatingumo mėnesį pradėjome minėdami Tarptautinę odontologų dieną, kuri vasario 9 dieną yra švenčiama visame pasaulyje. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje š.m. vasario 6 dieną 1 – 4 klasių ir Kolainių pagrindinės mokyklos skyriaus – daugiafunkcio centre š.m. vasario 7 dieną 1 – 8 klasių mokiniai buvo pakviesti paklausyti paskaitos apie dantukų priežiūrą „Kaip išsaugoti sveikus dantis?“ Burnos higiena – bendros asmens higienos dalis. Jos kultūra turėtų būti ugdoma vaikui nuo mažens, kad susiformuotų tvirti įgūdžiai, kurie apsaugotų vaiką nuo dantų skausmo, garantuotų gerą dantų išvaizdą ir normalią kramtymo funkciją. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmokyti vaikus tinkamai prižiūrėti dantis turėtų būti labai paprasta. Mokiniai išklausė paskaitą  ir dar kartą pasikartojo, naudodamiesi dantų muliažu, kaip reikia valyti dantis. Parodytas  mokomasis filmukas ,,Daktaro Triušio kelionė aplink pasaulį“ sukėlė daug diskusijų. Pradinių klasių mokinukai pristatė savo piešinių parodėlę „Dantukų šalyje.“ Vaikų piešiniai puikiai atskleidė jų turimas teorines burnos priežiūros žinias. Vaikučiai piešiniuose vaizdavo sveikus maisto produktus, o kaip kontrastą šiems produktams, piešė dantukams kenkiantį maistą ir gėrimus.  Gražiausių piešinių autoriai buvo apdovanoti Kelmės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais – dantų šepetėliais bei pieštukais. Dėkoju pradinių klasių mokytojoms, padėjusioms mokinukams  „nukeliauti į dantukų šalį“.

Sveikatos priežiūros specialistė Danutė Andriulaitienė

Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: Kaip būti sveikam?

vasario 8th, 2014 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Sveikatingumo renginiai Kelmės rajono mokyklose: Kaip būti sveikam? yra išjungti)