ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Gatvės krepšinio 3×3 konkursas. KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN

gegužės 28th, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Gatvės krepšinio 3×3 konkursas. KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN yra išjungti)

registracijos forma

registracijos forma

Gegužės 31-oji – PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

gegužės 28th, 2013 | Posted by VSB in Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui Gegužės 31-oji – PASAULINĖ DIENA BE TABAKO yra išjungti)

2013 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako reklamos, pardavimo skatinimo ir rėmimo draudimas.

Tabako rūkymas – viena iš pagrindinių išvengiamų mirties priežasčių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo rūkymo sukeltų ligų pasaulyje kas šešias sekundes miršta po žmogų. Tabako epidemija dabar nusineša vieną iš dešimties suaugusiųjų gyvybių. Kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 6 milijonai pasaulio gyventojų. Jei nebus mėginama šį reiškinį sustabdyti, 2030 m. mirčių skaičius išaugs iki 8 milijonų, iš jų 80 proc. bus mažiau ekonomiškai išsivysčiusių šalių gyventojai. (daugiau…)

Kaip išvengti apsinuodijimų maistu iškylaujant gamtoje?

gegužės 28th, 2013 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui Kaip išvengti apsinuodijimų maistu iškylaujant gamtoje? yra išjungti)

Vasara Lietuvoje tokia trumpa, todėl tik atšilus orams daugelis skuba pasimėgauti gamtos ramybe, pauogauti, paiškylauti prie vandens telkinių. Iškylų metu maistas ruošiamas lauke. Deja, malonumą valgyti gali aptemdyti apsinuodijimas maistu. Maisto ruoša šiltuoju metų laiku kelia papildomų maisto saugos reikalavimų, nes bakterijos geriausiai dauginasi esant šiltiems ir drėgniems orams. Iškylaujant gamtoje sukuriamos tiesiog idealios sąlygos greitam bakterijų bei kitų mikroorganizmų dauginimuisi maisto produktuose.

Kodėl dažniau apsinuodijama maistu vasarą? Todėl, kad daugiau geriame nevirinto vandens, pieno, valgome neplautų vaisių, uogų ir daržovių, padaugėja musių, dėl dažnų vidurių sutrikimų susilpnėja skrandžio apsauginis barjeras, šiltas oras palankus mikroorganizmams greitai daugintis.

(daugiau…)

Sveika šeima – tvarios visuomenės pagrindas

gegužės 23rd, 2013 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Sveika šeima – tvarios visuomenės pagrindas yra išjungti)

Laimingi tie, kurie turi savo širdžiai brangius ir artimus žmones, kuriems rūpi jie patys, ir gali prasmingai dalinti save. Kaip žinia, pasirūpinti kitu visada yra lengviau, negu savimi, galimybė mylėti artimą būna lengvesnė, nei meilė sau pačiam. Laimingi tie, kurie turi šeimas ir tikrai brangių žmonių ratą. Tai vertybė….

Gegužės 23 d. Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistai su Jaunimo centru organizavo renginį skirtą jauniems tėveliams, auginantiems vaikus ar jų besilaukiantiems. Kelmės sveikatos biuro direktorė kalbėjo apie šeimos sveikatą ir ją įtakojančius veiksnius. Šeimos sveikata priklauso nuo aplinkos tiek fizinės, tiek socialinės, nuo paveldimumo, tačiau didžiąją dalimi priklauso nuo šeimos gyvenimo būdo, įpročių, kultūros, emocinio stabilumo.  Kalbėdama apie tėvų tarpusavio santykius, ugdant laimingą vaiką, pranešėja akcentavo, kad tėvų elgesys šeimoje vaikui yra svarbus pavyzdys, o pagarbos santykis turi būti tarp visų šeimos narių. Vaiko auklėjimo ir socializacijos procese – šeimos vaidmuo pagrindinis.

Apie saugios aplinkos vaikui sukūrimą, buitines traumas ir pirmos pagalbos svarbą  nelaimingų atsitikimų atveju kalbėjo sveikatos stiprinimo specialistė Audronė Palubinskienė. Daugiausia nelaimingų atsitikimų, kuriuose nukenčia mažamečiai vaikai, įvyksta namuose, ypatingo pavojaus zona – virtuvė. Auginat vaiką reikia rūpintis saugia jo aplinka, tačiau pasitaiko nelaimingų atsitikimų namuose, kieme, įprastoje aplinkoje, todėl labai  svarbu, kad teikiantysis pirmą pagalbą nudegimų, užspringimų, susižalojimų ar apsinuodijimų atvejais, turėtų žinių bei mokėtų suteikti pirmąją pagalbą.

Gegužės 15-oji tarptautinė šeimos diena

gegužės 15th, 2013 | Posted by VSB in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui Gegužės 15-oji tarptautinė šeimos diena yra išjungti)

Nuo 1994 metų, Jungtinių tautų organizacijos iniciatyva, gegužės 15 dieną  minima tarptautinė Šeimos diena. Nemažai tyrimų patvirtina, kad gyvenimas poroje ir sveikata yra glaudžiai susiję: vieniši žmonės paprastai patiria gilų stresą, prasčiau miega, dažniau serga. Lietuvos statistikai teigia, kad nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, rasės ir pajamų susituokę žmonės yra sveikesni. Jie mažiau skundžiasi galvos ir nugaros skausmais, patiria mažiau streso, mažiau rūko, saikingiau vartoja alkoholį.

Šeimos sveikata priklauso nuo aplinkos tiek fizinės tiek socialinės, šeimos gyvenimo būdo, paveldimumo (genetikos ir biologinių organizmo ypatumų) bei nuo valstybės (teisiniu, politiniu ir ekonominiu aspektais), o labiausiai nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio į save, nuo mūsų kasdieninės elgsenos ir  supratimo.

(daugiau…)

,,SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ IDĖJŲ BANGA PER LIETUVĄ“ KELMĖS SAVIVALDYBĖJE

gegužės 15th, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui ,,SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ IDĖJŲ BANGA PER LIETUVĄ“ KELMĖS SAVIVALDYBĖJE yra išjungti)

Siekiant skatinti mokinius domėtis sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo galimybėmis bei ugdyti atsakomybę už sveikos aplinkos kūrimą 2013 metų kovo 1 dieną Kelmės rajono Kražių gimnazija bendradarbiaujant su Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizavo Kelmės rajono bendrojo ugdymo mokyklų  7-10 klasių mokinių konferenciją ,,Kuriu sveiką mokyklą“. Šiam renginiui Kražių gimnazijos bendruomenė sukūrė savo sveikatos simbolį – aitvarą.  Aitvaras – mitinė būtybė, nešanti laimę ir turtus, tačiau turtų ir laimės neturėsi, jei nebūsi sveikas akcentavo Kražių gimnazijos direktorė Rita Andrulienė.

(daugiau…)

Judėjimo trūkumas – tai daugiau nei rizika vaikų sveikatai!

gegužės 15th, 2013 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui Judėjimo trūkumas – tai daugiau nei rizika vaikų sveikatai! yra išjungti)

„Jeigu nori būti stiprus,- bėgiok, jeigu nori būti gražus,- bėgiok, jeigu nori būti protingas,- bėgiok.“ Kad šis posakis teisingas, įrodė daugybė mokslinių tyrimų. Jie atskleidžia koks svarbus yra judėjimas žmogaus formavimuisi, taip pat įvairiems jo psichikos bei fiziologiniams procesams, vykstantiems organizme.

Kodėl svarbu, kad vaikas judėtų?

Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Daug judėdamas, vaikas įgyja patirtį, rizikuodamas, išbando savo kūną ir sužino jo galimybes,  įveikdamas kliūtis, kuria pasitikėjimą savimi. Judėdamas, vaikas pats sau išsikelia užduotį, pats ją įveikia, tuo pačiu patirdamas džiaugsmą ir kaupdamas patirtį. Kai vaiko patirtis turtingesnė, tai tvirtesnis pagrindas jo tolimesniam augimui.

(daugiau…)

Gegužės 5-oji – pasaulinė rankų higienos diena

gegužės 13th, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Gegužės 5-oji – pasaulinė rankų higienos diena yra išjungti)

Žiemą žmonės serga gripu, vasarą – žarnyno infekcijomis. Rankų plovimas – įprasta, labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią įvairių infekcinių ir kirmėlinių ligų plitimui. Kiekvienas turi žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas.

Gegužės 6 dieną Kelmės ,, Aukuro” vidurinėje mokykloje vyko renginys – akcija „Švaros diena“, Pasaulinei  rankų higienos dienai paminėti. Skelbimai koridoriuose kvietė mokinius aktyviai dalyvauti akcijoje ir ypatingą dėmesį  skirti  rankų higienai.

Šio renginio tikslas: atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai nusiplauti rankas,  plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų; išaiškinti vaikams, kad ant jų rankų iš tiesų ,, gyvena‘‘ įvairios bakterijos ir virusai, kuriuos reikia kruopščiai nuplauti vandeniu su muilu, praktiškai pamokyti vaikus, kaip teisingai plauti rankas.

Tą dieną buvo stebima, ar mokiniai, einantys į valgyklą valgyti, grįžę iš lauko, po naudojimosi tualetu, plauna rankas, priminta, kad neplaudami rankų, jie rizikuoja savo sveikata, ant valgyklos ir tualetų durų pakabinti plakatėliai ,, Plauk rankas – būsi sveikesnis”, dalinti lankstinukai ,, Dažnas rankų plovimas – geras pasirinkimas”, individualiai su mokiniais kalbėta apie asmens higieną.

(daugiau…)

Renginys „Nebūk kreivas“

gegužės 3rd, 2013 | Posted by VSB in Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui Renginys „Nebūk kreivas“ yra išjungti)

 

Norint išlaikyti dvasios stiprybę, reikia rūpintis kūno tvirtumu (V.HUGO)

 

Taisyklinga laikysena formuojasi visą gyvenimą, tad nuo pat vaikystės būtina stengtis – mokytis taisyklingai sėdėti; sėdint ir stovint nesikūprinti. Pasitempęs žmogus visada atrodo gražesnis, sveikesnis, energingesnis, labiau savimi pasitikintis. Deja, dažnas iš mūsų išsitiesia tik sulaukęs pastabos, todėl  reikia atminti, kad taisyklinga laikysena nebūna įgimta ir ją reikia lavinti.

Pasaulinę sveikatos dieną Tytuvėnų gimnazijoje vyko renginys „Nebūk kreivas“. Šio renginio tikslas – formuoti įgūdžius reikalingus taisyklingai laikysenai. Renginį organizavo tikybos mokytoja Regina Vaičiulienė ir sveikatos priežiūros specialistė Simona Bielskytė. Dalyvavo Tytuvėnų gimnazijos 4 klasių mokiniai ir jų auklėtojos. Renginio pradžioje mokiniai atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į keturias komandas, atskiriant komandas buvo segamos emblemos (saulutės, širdelės, žvaigždutės, šypsenėlės). Šio užsiėmimo metu buvo siekiama, kad mokiniai atpažintų nesveikos laikysenos pavyzdžius ir pateiktų pagrindines priežastis (jų manymu), kurios turi įtakos, netaisyklingai laikysenai susiformuoti. Taip pat visos komandos dalyvavo ir varžėsi žaidime-estafetėje “Geriau sekasi sveikam”, kurioje mokiniai turėjo galimybę praktiškai  pajausti lengvą ir  apsunkintą stuburą. Renginio metu reikėjo pasitelkti vaizduotę, nes reikėjo vaidinti. Mini spektakliuko metu mokiniai turėjo pateikti taisyklingos ir netaisyklingos laikysenos pavyzdžių, patarti  kaip galima išsaugoti gražią ir sveiką laikyseną.

Simona Bielskytė

Sveikatos priežiūros specialistė