ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Fluoras geriamajame vandenyje

balandžio 22nd, 2013 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui Fluoras geriamajame vandenyje yra išjungti)

Prieš 20 metų tuometinio Kelmės higienos centro vadovės, dabartinės LR Seimo narės Almos Monkauskaitės iniciatyva Higienos centro laboratorijoje buvo atlikti išsamūs rajono vandenviečių geriamojo vandens tyrimai ir tuo metu paaiškėjo, kad kai kurių vandenviečių geriamajame vandenyje fluoro kiekis yra padidintas. Tyrimai, pakartoti Vilniuje, patvirtino, kad fluoro kiekis iš tiesų viršija leistiną ribą.

Praėjo dvidešimt metų, tačiau ne visos problemos sprendžiamos paprastai, greitai ir pigiai. Kadangi visuomenės sveikata ne tik medikų rūpestis, bet ir daugelio institucijų bendras darbas ir pastangos,   tad Kelmės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, bendradarbiaujant su Kelmės rajono savivaldybės administracija, Kelmės Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba bei UAB ,,Kelmės vanduo“ 2013 m. Kelmėje šiaurės vakarų Lietuvos regionui surengtas seminaras „Fluoras geriamajame vandenyje“.

(daugiau…)

Paminėta pasaulinė sveikatos diena

balandžio 10th, 2013 | Posted by VSB in Sveika gyvensena - (Komentarai įrašui Paminėta pasaulinė sveikatos diena yra išjungti)

 

2013 metų balandžio 09 dieną Kelmės profesinio rengimo centro sporto salėje vyko sportinis renginys ,,Linksmosios estafetės”, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai. Susirinkusiuosius pasportuoti pasveikino mokytoja D. Griškevičienė. Sveikatos priežiūros specialistė V. Makauskienė visiems priminė, kad judėjimas – tai gera savijauta ir gera sveikata, pacitavo Eladoje forumo sienoje iškaltus žodžius: ,, Jeigu nori būti stiprus – bėgiok, jeigu nori būti gražus – bėgiok, jeigu nori būti protingas – bėgiok” , palinkėjo būti  sveikiems ir energingiems, kuo daugiau judėti.

(daugiau…)

ARTERINĖ HIPERTENZIJA

balandžio 4th, 2013 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui ARTERINĖ HIPERTENZIJA yra išjungti)

Kasmet balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. 2013 m. sveikatos dienos tema – „Hipertenzijos prevencija“, šūkis – ,,Kontroliuokite savo kraujo spaudimą“.

Arterinė hipertenzija – padidinto kraujospūdžio liga. Lietuvoje ja serga apie 50-60proc. 25-60 metų gyventojų. Dažniausiai serga vyrai. Net 75 proc. visų mirčių Lietuvoje dėl širdies ir kraujagyslių ligų susijusios su arterine hipertenzija. (daugiau…)