ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Kelmės rajono maudyklose maudytis galima

liepos 17th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Kelmės rajono maudyklose maudytis galima yra išjungti)

2012 metų liepos 17 dieną gauti Kelmės rajono maudyklų: Kražių seniūnijos Karklėnų ežero maudyklos, Tytuvėnų seniūnijos Giliaus ežero maudyklos, Šaukėnų seniūnijos Šaukėnų tvenkinio maudyklos  ir Kelmės miesto seniūnijos Kražantės upės užtvankos papildomi vandens kokybės tyrimų rezultatai. Gauti rezultatai atitinka higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, maudytis galima.

 

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia, kad trumpalaikis vandens užteršimas gali atsirasti dėl:

 

-teršalų patekimo į vandens telkinius iš pasklidosios taršos šaltinių;

-gyvenamųjų namų, neprijungtų prie valymo įrenginių, paviršinių vandenų, galvijų, naminių gyvulių, gamybinių procesų, ūkininkavimo, laukinių gyvūnų taršos;

-eutrofikacijos (vandens žydėjimo);

-didelio karščio ir liūties vandens.

 

Poilsiaudami venkite šiukšlinti, nemėtykite daiktų į vandenį. Taip išsaugosite ne tik aplinką, bet ir vandenį žymiai švaresnį. Poilsiaukite atsakingai!

 

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Maudyklų vanduo užterštas!

liepos 12th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Maudyklų vanduo užterštas! yra išjungti)

Maudyklų vandens kokybės ištyrimą organizuojantis  Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad šių metų  liepos 11 dieną atlikti įteisintų Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje esančių paplūdimių maudyklų vandens tyrimai.

Lietuvos Higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų neatitinka: Kražių seniūnijos Karklėnų ežero maudyklos, Tytuvėnų seniūnijos Giliaus ežero maudyklos, Šaukėnų seniūnijos Šaukėnų tvenkinio maudyklos ir Kelmės miesto seniūnijos Kražantės upės užtvankos maudyklos vanduo. Šių maudyklų vandenyje  žarninių lazdelių (E. coli) ir žarninių enterokokų kiekis viršija leisiną normą, todėl gyventojams nerekomenduojama maudytis maudytis minėtose maudyklose, kol nebus pakartotinių tyrimų rezultatų. Pakartotiniams tyrimams vanduo bus paimtas ketvirtadienį, t. y. liepos 12 dieną. Apie gautus tyrimų rezultatus iškart informuosime. (daugiau…)

VASARA – GERIAUSIAS LAIKAS GRŪDINTIS

liepos 2nd, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui VASARA – GERIAUSIAS LAIKAS GRŪDINTIS yra išjungti)

Vasara – atostogų metas. Turėdami daugiau laisvo laiko išnaudokime visus vasaros privalumus ir pradėkime grūdintis patys ir grūdinti vaikus. Vaikystėje grūdinimas turi ypač svarbią reikšmę. Aplinka, įvairūs gamtos veiksniai, kurie priimami per jutimo organus ir centrinę nervų sistemą, veikia ne tik vidaus organų funkcijas, bet ir visą organizmą. Grūdinimasis yra laipsniškas organizmo prisitaikymas prie išorinių poveikių, nekenkiantis sveikatai. Tai įvairių procedūrų sistema, kurios pagrindinis tikslas – padidinti organizmo atsparumą besikeičiančiai aplinkai. Paprasčiausios ir prieinamiausios grūdinimo priemonės yra natūralūs gamtos veiksniai: ORAS, SAULĖ IR VANDUO.

(daugiau…)