ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Kelmės rajono vaikų širdys plakė išvien

birželio 20th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Kelmės rajono vaikų širdys plakė išvien yra išjungti)

Jau antrus metus iš eilės, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kelmės rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriumi bei Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokykla organizavo 3×3 krepšinio turnyrą „Kai mūsų širdys plaka išvien“, kurio tikslas – pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo užsiimti pozityvia veikla, propaguoti sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą ir suteikti gerų emocijų.

Birželio 19 dieną 13 valandą gausiai susirinkę į Kelmės ,,Aukuro“ vidurinės mokyklos sporto salę vaikai iš viso rajono dalyvavo krepšinio šventėje. Dalyviai rungėsi dvejose amžiaus grupėse: 7-12 metų ir 13-15 metų. 7-12 metų amžiaus grupėje dalyvavo 4 komandos, o 13-15 metų grupėje tarpusavyje varžėsi 9 komandos. 7-12 metų amžiaus grupėje nugalėtojais tapo krepšinio komanda iš Vidsodžio, o 13-15 metų – Kelmės jaunimas. Po atkaklių varžybų Kelmės visuomenės sveikatos biuras visiems dalyviams įteikė dovanėles. Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos medaliais ir atminimo dovanėlėmis bei kvietimais dalyvauti II (finaliniame) etape Plungėje, kuris įvyks liepos 27 dieną ir jame varžysis vaikai iš visos Lietuvos.

Infekcinių ligų sukėlėjus vasarą dažnai platina ir musės

birželio 18th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Infekcinių ligų sukėlėjus vasarą dažnai platina ir musės yra išjungti)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, jog vasarą įkyriai aplink namus ar poilsiavietę besisukančios musės gali platinti daugybę infekcinių ligų ir tapti žarnyno infekcinių ligų protrūkių priežastimi. To išvengti galima pasirūpinus aplinkos tvarka, tinkamu maisto produktų laikymu ir asmens higiena.

Per dieną musė gali nuskristi iki 7 kilometrų ir ant savo kojų pernešti net 6 mln. bakterijų. Tūpdamos ant išmatų, šiukšlynų, įvairiausių pūvančių atliekų, dvėselienos, savo kojomis, plaukeliais, burnos organais perneša įvairius mikrobus, ligų sukėlėjus, parazitinių kirmėlių kiaušinius. Daug ligų sukėlėjų jos nešioja ir savo žarnyne, kuriuos platina kartu su išmatomis, nutūpdamos ant maisto produktų, indų, drabužių, baldų.

Susirgusius žarnyno infekcine liga, vargina spazminiai pilvo skausmai, viduriavimas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas ir daugybė kitų negalavimų. Ligoniai dažniausiai gydomi ligoninėse.

Kai kurios žarnyno infekcijos yra sunkiai ir ilgai gydomos, sukelia komplikacijų, pažeidžia įvairius organus bei jų funkcijas. Kartais gali sukelti net mirtį. Susirgę žarnyno infekcija, ligoniai patiria fizinių ir emocinių negalavimų, materialinių nuostolių. Persirgę infekcija, asmenys gali likti bakterijų nešiotojais ir jų platintojais. (daugiau…)

Gatvės krepšinio 3×3 konkursas. KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN

birželio 7th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Gatvės krepšinio 3×3 konkursas. KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN yra išjungti)

registracijos formaregistracijos forma

MININT PASAULINĘ DIENĄ BE TABAKO

birželio 7th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui MININT PASAULINĘ DIENĄ BE TABAKO yra išjungti)

,,Gyvenimas duotas tik vieną kartą. Tai ką galime padaryti gero ir gražaus bet kuriai žmogiškai būtybei, padarykime tuojau pat.“ ( Bruno Ferrero)

Visi žinome, kad rūkymas kenkia sveikatai. Cigarečių dūmai kenkia visiems – net ir nerūkantiems žmonėms, esantiems rūkančiųjų aplinkoje. Šiurpi statistika teigia: pasyvus rūkymas kasmet nusineša 600 tūkstančių gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, trečdalis pasyvaus rūkymo aukų yra vaikai, kuriems pakenkė rūkantys namiškiai. Rūkančios mamos dvigubai dažniau nei nerūkančios gimdo prieš laiką, o naujagimiai būna mažesnio svorio. Mamų rūkymas iki 30 proc. padidina apsigimimų riziką. Be to rūkančioms ir krūtimi maitinančioms mamoms pasigamina žymiai mažesnis pieno kiekis, nes nikotinas slopina prolaktino gamybą. Taip pat įrodyta, kad rūkančių mamų vaikai dažniau serga peršalimo ligomis, bronchitu, bronchine astma. Sociologiniai tyrimai rodo, kad rūkančių tėvų vaikams sunkiau sekasi mokytis. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti. Vaikai, kurių mamos rūko nėštumo metu dvigubai dažniau miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo.

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, gegužės 31 dieną, minint Pasaulinę dieną be tabako kartu su Kelmės jaunimo centru organizavome  akciją, kurios metu  rūkantiems gatvėje buvo dalinami knygų skirtukai-atmintinės apie teigiamus organizmo funkcijų pokyčius metus rūkyti. Daugiabučių namų laiptinėse buvo iškabinti plakatai  ,,Nerūkyk – verčiau taupyk“. (daugiau…)

Piešinių konkursas pasiekė finišą

birželio 6th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Piešinių konkursas pasiekė finišą yra išjungti)

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2012 metų gegužės mėnesį organizavo 6 – 8 klasių mokinių piešinių konkursą „Cigaretė – man ne draugė“ skirtą paminėti pasaulinei dienai be tabako. Visą mėnesį visuomenės sveikatos biuro specialistai rinko mokinių darbelius, kurie visi pasižymėjo kruopštumu, originalumu ir supratingumu, kad rūkymas – tai didelė žala žmogaus organizmui.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš 10 rajono mokyklų: Užvenčio Šatrijos Raganos ir Kražių gimnazijų, Vaiguvos Vlado Šimkaus, Pakražančio ir Kelmės „Aukuro“ vidurinių mokyklų, Kelmės „Kražantės“, Mockaičių, Karklėnų ir Maironių pagrindinių mokyklų bei Tytuvėnų jaunimo mokyklos. Iš viso sulaukėme 93 labai įdomių mokinių darbelių.

Sveikiname nugalėtojus, kurie bus apdovanoti Kelmės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais: USB atmintinėmis, puodeliais, rašikliais, padėkomis. Ir kiti konkurso dalyviai, kurie parodė originalumą taip pat bus paskatinti dovanėlėmis.

(daugiau…)

Ar kompiuteris geriausias mano vaiko draugas?

birželio 5th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Ar kompiuteris geriausias mano vaiko draugas? yra išjungti)
Prasidėjo vasara, o kartu su ja ir mokinių atostogos. Mokiniai atostogų laukia su džiaugsmu, o jų tėvai – su nerimu. Mokslo metų eigoje bent pusė dienos galime būti ramūs, mūsų vaikai-mokykloje, tačiau ką daryti vasarą, kaip užimti vaiką, kad jis nesėdėtų ištisas dienas prie kompiuterio? Nejaugi tikrai kompiuteris geriausias draugas? Užimti tėvai dažnai net nepastebi kiek laiko jų atžala praleidžia prie kompiuterio. Viena iš šių dienų aktualijų – vaikų susidomėjimas kompiuteriniais žaidimais. Kiekvienas žmogus turi įvairių pomėgių, tačiau ne visi įpročiai tampa priklausomybėmis. Kaip atskirti, kada vaiko žaidimas kompiuteriu yra tiesiog nekaltas pomėgis, o kada – klastingai besivystanti priklausomybė? Dažniausiai vaikai ir paaugliai įsitraukia į kompiuterinius žaidimus stresinio periodo metu: įtempti mokslai, barniai namuose, tėvų skyrybos, patyčios mokykloje ar kieme, kai jaučiasi tėvų nesuprasti ar atstumti, nesiseka užmegzti artimų santykių su bendraamžiais, išgyvena nelaimingą meilę ir t.t. Kompiuteriniai žaidimai tampa emocinio nepasitenkinimo kompensavimo priemone ir galimybe „pabėgti“ nuo stresinės situacijos. Sėdėjimas prie kompiuterio virsta laiko praleidimo būdu ir tikslu. Kaip taisyklė, po nekaltu noru papramogauti, žaidžiant po keletą valandų per dieną, slepiasi vaiko noras atsitraukti nuo realių gyvenimiškų situacijų. Vaikas siekia patekti į virtualų pasaulį, kuriame jis šeimininkas ir viskas gali vykti taip, kaip jam norisi. Tokio elgesio logika labai paprasta: „Man sunku bendrauti su bendraamžiais? Užtat žaidime jaučiuosi herojumi!“, „Manęs nesupranta tėvai? „Online“ žaidimuose esu lygiavertis, priimtas, suprastas, galiu būti savimi“. (daugiau…)