ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

Žiemos šalčiai. Kaip nesušalti?

sausio 27th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Žiemos šalčiai. Kaip nesušalti? yra išjungti)

Įpusėjusi žiema pasiruošusi mums parodyti savo galią. Ateinantys šalčiai primins mums, kad žiema, tai ne ruduo, žvarba, šaltis, sniegas – tikrieji žiemos palydovai.

Žiema – sunkių išbandymų metas mūsų organizmui.

Kaip nesušalti?

Kai lauke yra 15 laipsnių šalčio ar daugiau, vaikų į kiemą neleiskite. Jeigu šaltis mažesnis, vaikai gali važinėtis rogutėmis, čiuožti ant ledo ar džiaugtis kitais žiemos malonumais, tačiau mamos ir tėčiai turėtų nepalikti jų be priežiūros: kas valandą vaikus kviesti apšilti, pasiūlyti šiltos arbatos ir ko nors užkąsti. Juk dažniausia sušąla ir peršąla nepakankamai pavalgę arba pervargę vaikai (ir suaugusieji).

Jei lauke termometras rodo 20 laipsnių šalčio ar daugiau pradinukų jokiu būdu neleiskite į mokyklą. Kai oras atšąla iki 25 laipsnių šalčio – namie privalo likti ir vyresniųjų klasių mokiniai.

(daugiau…)

NEMOKAMA STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO ANKSTYVOSIOS DIAGNOSTIKOS PROGRAMA JAU VYKDOMA IR KELMĖS RAJONE

sausio 26th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui NEMOKAMA STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO ANKSTYVOSIOS DIAGNOSTIKOS PROGRAMA JAU VYKDOMA IR KELMĖS RAJONE yra išjungti)

Kelmės rajono pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigos (viešosios įstaigos: Kelmės rajono bendrosios praktikos gydytojų centras, Tytuvėnų pirminės sveikatos priežiūros centras, Šaukėnų ambulatorija,    Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras ir privatus A. Jokšo šeimos sveikatos centras) dalyvauja storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, kurios tikslas – kuo anksčiau nustatyti storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos. Programa skirta asmenų nuo 50 iki 74 metų amžiaus storosios žarnos vėžio prevencijai. Programos priemonės taikomos vieną kartą per dvejus metus. Tyrimų išlaidas apmoka ligonių kasos.

Storosios žarnos vėžys  išsivysčiusiose šalyse dažniausiai pasitaikantis vėžinis susirgimas ir antroji pagal dažnumą Europoje mirties priežastis tarp vyrų ir moterų. Pagal sergamumą ir mirtingumą tarp visų onkologinių ligų šios lokalizacijos vėžys užima trečią vietą.   Lietuvoje  kiekvienais metais nustatoma apie 1400 naujų ligos atvejų ir  šis skaičius kasmet didėja. Mirtingumas   nuo storosios žarnos vėžio  Lietuvoje 2009 metais  100 000 gyventojų buvo 11,31 atvejo,  Kelmės rajone 16,06 atvejo 100 000 tūkstančių gyventojų; 2010 metais mirtingumas Lietuvoje 100 000 gyventojų buvo  11,03  atvejo, o Kelmės rajone 14,68 atvejo 100 000 tūkstančių gyventojų.

(daugiau…)

Žiemą atkunta utėlės

sausio 24th, 2012 | Posted by VSB in Prevencinės programos - (Komentarai įrašui Žiemą atkunta utėlės yra išjungti)

Pedikuliozė – tai utėlių parazitavimas ant žmogaus kūno. Užsikrėsti gali bet kas, turėjęs glaudų kontaktą su utėlėtu žmogumi ar jo daiktais. Moterys ir mergaitės dažniau užsikrečia pedikulioze nei vyrai ir berniukai. Ši liga seniai nėra siejama vien tik su apsileidimu ir higienos įgūdžių stoka, nes utėlės nepaiso nei socialinės padėties, nei titulų, nei pareigybių, nei amžiaus – jos vienodai mėgsta tiek nešvarias, tiek švariai išplautas galvas (pastarąsias net labiau). Utėlės neskraido ir nešokinėja, bet labai greitai moka perropoti pas naują šeimininką, ypač jei yra glaudus kontaktas. Be to, jos gali pereiti iš vieno galvos apdangalo ar apykaklės į kitą, jei rūbinėje paltai sukabinti vienas šalia kito. Utėlės gali kantriai laukti (bet ne ilgiau kaip 2 paras) sėdėdamos ant visuomeninio transporto kėdės atlošo, kol atsiras tinkamas „maisto šaltinis“. Užsikrėsti pedikulioze galima bet kur ir bet kada: prisiglaudus prie bendrakeleivio, bendramokslio ar bendradarbio, sportuojant, žaidžiant, linksminantis, dėvint užkrėstus rūbus, naudojant užsikrėtusio žmogaus rankšluosčius, šukas, šepečius, gulint užsikrėtusio žmogaus lovoje, ant čiužinio, ant kilimo ir t.t. Užsikrėtus vienam asmeniui, utėlės gali tapti visos šeimos ar kolektyvo problema. Utėlės dažniausiai įsikuria paausio srityse ir kaklo srityje, ties plaukų augimo riba. Rečiau utėlės aptinkamos blakstienose, antakiuose ir kitose kūno vietose. Utėlės ant savo kojų turi nagus, kuriais laikosi tvirtai įsikibusios plaukų. Žmogaus plaukuose gyvenančios utėlės misdamos krauju gali išgyventi iki 30 parų. (daugiau…)