ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

KOVO 3-ČIOJI TARPTAUTINĖ AUSŲ IR KLAUSOS DIENA

kovo 3rd, 2021 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KOVO 3-ČIOJI TARPTAUTINĖ AUSŲ IR KLAUSOS DIENA yra išjungti)

Ši diena nėra pasirinkta atsitiktinai: kovo 3 diena (03.03) – reprezentuoja dvi žmogaus ausis, kurios primena skaičių „3“.

Kokiu tikslu minima Tarptautinė ausų ir klausos diena? – Klausos netekimas yra viena iš didžiausių globalių sveikatos problemų ir vienas dažniausiai pasaulyje nustatomų (diagnozuojamų) sutrikimų. Klausos praradimas sutrikdo bendravimą, pasaulio pažinimą, dėl jo vyksta asmenybės socialinė izoliacija, vystosi nuotaikos sutrikimai ir pan. Šios dienos esmė pasaulyje – priminti, ir taip pat informuoti tiek vaikus, tiek suaugusius apie klausos reikšmę kasdieniniame gyvenime, jos galimų sutrikimų priežastis, galimybes ją apsaugoti, taip pat apie naujausius gydymo būdus. Pastebėta, kad Lietuvos žmonės per vėlai kreipiasi į specialistus dėl klausos sutrikimų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis – pusę visų kurtumo ir klausos sutrikimų atvejų būtų galima išvengti juos nustačius laiku.

(daugiau…)

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ 2020 METŲ DEMOGRAFINĖ SITUACIJA

vasario 11th, 2021 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ 2020 METŲ DEMOGRAFINĖ SITUACIJA yra išjungti)

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolat stebi, renka ir analizuoja visuomenės sveikatą atspindinčius rodiklius ir teikia stebėsenos ataskaitą savivaldybės tarybai. Viena iš stebimų sričių – demografinė Kelmės rajono situacija.

(daugiau…)

VASARIO 11-OJI PASAULINĖ LIGONIO DIENA

vasario 11th, 2021 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Sveikatos priežiūra Kelmės rajono ugdymo įstaigose - (Komentarai įrašui VASARIO 11-OJI PASAULINĖ LIGONIO DIENA yra išjungti)

Vasario 11-oji Pasaulinė ligonio diena. Šią dieną skatinama apmąstyti ir suvokti ką reiškia žmogaus sveikata, raginama visus nepamiršti ligonių, nebūti abejingiems skausmui, skleisti širdies šilumą. Šią dieną paminėjo ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla 6b klasės mokiniai, kurie išklausė pamokos “Sveikame kūne –sveika siela” bei kūrė palinkėjimus sergantiems žmonėms. Minėdami šią dieną linkime visiems sveikatos ir santarvės.

KONTAKTŲ ATSEKIMO IR INFORMAVIMO DĖL SAVIIZOLIACIJOS, ESANT COVID-19 GRĖSMEI, EIGA

sausio 13th, 2021 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KONTAKTŲ ATSEKIMO IR INFORMAVIMO DĖL SAVIIZOLIACIJOS, ESANT COVID-19 GRĖSMEI, EIGA yra išjungti)

KELMIŠKIAMS SKIRTA KARŠTOJI LINIJA

lapkričio 30th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui KELMIŠKIAMS SKIRTA KARŠTOJI LINIJA yra išjungti)

Kas gali tirtis?
Punktuose ėminius tyrimams gali priduoti visi Kelmės rajono gyventojai, tiek turintys COVID-19 ligai būdingus simptomus, tiek jų neturintys:
asmenys su klinikiniais simptomais (karščiavimas, kosulys, dusulys ir kt.),
artimą sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys,
sergantieji COVID-19 infekcija asmenys (atliekami pakartotiniai tyrimai),
visi kiti Kelmės rajono gyventojai (su kodu „Kelmės profilaktiniai“).
Kaip atvykti į mobilų punktą?
Į mobilų patikros punktą galima atvykti:.
Savo asmenine transporto priemone.
Jeigu neturite galimybės atvykti į mobilų punktą savo transportu Kelmės r. savivaldybė vykdo pavėžėjimo paslaugą. Dėl saugaus pavėžėjimo reikia kreiptis telefonu pasiteiravimui: 8 659 8121
Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

PAGALBOS TELEFONAI IR NUORODOS GYVENTOJAMS!

lapkričio 30th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje - (Komentarai įrašui PAGALBOS TELEFONAI IR NUORODOS GYVENTOJAMS! yra išjungti)

HIGIENINĖ RANKŲ DEZINFEKCIJA

lapkričio 30th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui HIGIENINĖ RANKŲ DEZINFEKCIJA yra išjungti)

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEMOKAMAS PSICHOLOGO KONSULTACIJAS

spalio 15th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje - (Komentarai įrašui KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEMOKAMAS PSICHOLOGO KONSULTACIJAS yra išjungti)

RUGSĖJO 22-OJI – DIENA BE AUTOMOBILIO

rugsėjo 22nd, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija - (Komentarai įrašui RUGSĖJO 22-OJI – DIENA BE AUTOMOBILIO yra išjungti)

Diena be automobilio tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją.  Ji suteikia unikalią galimybę atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Visi gyventojai kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar riedučiais, naudotis viešuoju transportu ir pan.

(daugiau…)

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEMOKAMAS PSICHOLOGO KONSULTACIJAS

rugsėjo 16th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje - (Komentarai įrašui KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEMOKAMAS PSICHOLOGO KONSULTACIJAS yra išjungti)