ILGO GYVENIMO PASLAPTYS: SVEIKA GYVENSENA, TYRAS ORAS, SAIKAS, BLAIVUMAS IR RAMUS GYVENIMAS
Header

KAS YRA ANKSTYVOJI INTERVENCIJA?

liepos 16th, 2020 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Emocinė parama ir pagalba Jums sunkioje gyvenimo situacijoje | Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui KAS YRA ANKSTYVOJI INTERVENCIJA? yra išjungti)

Kas yra ankstyvoji intervencija?

Ankstyvoji intervencija yra apibrėžiama kaip socialinių pedagoginių bei psichologinių  pagalbos priemonių taikymas vaikams, po to, kai yra nustatoma ar sužinoma, jog jie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, siekiant paskatinti jų nevartoti.

Koks tikslas?

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis.

(daugiau…)

PROFESIONALI PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI!

liepos 3rd, 2019 | Posted by Lina Balčiūnienė in Aktuali informacija | Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui PROFESIONALI PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI! yra išjungti)

Kauno klinikos įgyvendina projektą „Pagalba metantiems rūkyti“, finansuojama Valstybinio Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
Pagrindinis projekto tikslas – teikti psichologine telefoninę pagalbą asmenims turintiems priklausomybę nuo nikotino, metantiems rūkyti arba jų artimiesiems, kurie nori Jiems padėti.
Profesionali pagalba telefonu 8 601 95360
darbo dienomis (I-V) nuo 13 iki 19 val.

Kelmės visuomenės sveikatos biuro informacija (daugiau…)

PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

rugpjūčio 31st, 2015 | Posted by VSB in Aktuali informacija | Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI yra išjungti)

Rūkantiesiems yra reikalinga dvejopa pagalba: vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti motyvaciją metimui, kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti reikalinga įvairaus lygio medicininė ir psichologinė pagalba. Norintiems mesti rūkyti taipogi reikalinga visapusiška informacija apie galimybes mesti rūkyti bei  individualias pagalbos priemonės metantiems rūkyti savarankiškai (lankstinukai, audio, video įrašai ir kt.) ir įvairius profesionalios pagalbos būdus – gydytojo konsultacija, specialisto pagalba, farmakologinis gydymas, psichoterapija, anoniminės grupės, pagalbos telefonai ir kiti metodai (hipnozė, akupunktūra, aversinė terapija ir kt.) (daugiau…)

RUGSĖJO 1-OJI – BE TABAKO!

rugsėjo 2nd, 2013 | Posted by VSB in Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui RUGSĖJO 1-OJI – BE TABAKO! yra išjungti)

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipiasi į rūkančius tėvelius, ragindamas rugsėjo 1-ąją atsisakyti mirtinos priklausomybės – rūkymo.

Mielieji,

Ką Jūsų vaikai kasdien mato namuose, gatvėje? Rūkantį tėvelį, mamytę, rūkančius praeivius, reklamuojamus ir laisvai pardavinėjamus rūkalus! Nuo vaikystės Jūs patys jį įtikinate, kad rūkyti yra gerai! Kitaip tariant, Jūs patys savo vaikus užkrečiate mirtinos priklausomybės – rūkymo – užkratu! RŪKYMAS ŽUDO!
(daugiau…)

PAMINĖTA PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

birželio 3rd, 2013 | Posted by VSB in Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui PAMINĖTA PASAULINĖ DIENA BE TABAKO yra išjungti)

Gegužės mėnuo yra nerūkymo mėnuo. Šio mėnesio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas yra sveikatą alinantis ir lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, sukeliantis produktas. Visuomenės sveikatos specialistų užduotis – šviesti visuomenę, skatinti nerūkyti, o rūkantiems padėti atsisakyti šio žalingo įpročio. (daugiau…)

Gegužės 31-oji – PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

gegužės 28th, 2013 | Posted by VSB in Pagalba metantiems rūkyti - (Komentarai įrašui Gegužės 31-oji – PASAULINĖ DIENA BE TABAKO yra išjungti)

2013 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako reklamos, pardavimo skatinimo ir rėmimo draudimas.

Tabako rūkymas – viena iš pagrindinių išvengiamų mirties priežasčių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo rūkymo sukeltų ligų pasaulyje kas šešias sekundes miršta po žmogų. Tabako epidemija dabar nusineša vieną iš dešimties suaugusiųjų gyvybių. Kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 6 milijonai pasaulio gyventojų. Jei nebus mėginama šį reiškinį sustabdyti, 2030 m. mirčių skaičius išaugs iki 8 milijonų, iš jų 80 proc. bus mažiau ekonomiškai išsivysčiusių šalių gyventojai. (daugiau…)